pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 3064

[ZDJĘCIA] 356 lat po... Sławkowski Szczyt z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

25 lipca 1664 roku miało miejsce pierwsze wejście na Sławkowski Szczyt (Slavkovský štít, 2452m n.p.m.). 25 lipca 2020 roku Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował wycieczkę na ten właśnie szczyt.

356 lat po… Sławkowski szczyt z Diablakiem · fot. UKST Diablak


Trasa wycieczki prowadziła z miejscowości Stary Smokowiec na Sławkowski Szczyt i z powrotem. Mimo niebyt optymistycznych prognoz, aura, po raz kolejny sprawiła niespodziankę i przy sprzyjającej pogodzie grupa turystów sprawnie pokonała zaplanowaną trasę wycieczki, która liczyła 14 km i 1500m sumy przewyższeń. W trakcie wycieczki turystom towarzyszyły widoki na Tatry Wysokie, m.in. na takie szczyty jak Łomnica, Pośrednia Grań, Baranie Rogi, Gerlach (najwyższy szczyt Tatr 2655m n.p.m.) i inne. Chociaż zdobycie tego szczytu należy do dość uciążliwych to towarzyszące widoki oraz zadowolenie z wejścia, rekompensują włożony trud. W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Wysokich. Po pokonaniu trasy i zasłużonej przerwie w Starym Smokowcu zadowolona grupa turystów, bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
02.08 - wycieczka w Pieniny - Spływ Dunajcem
06.08 - zajęcia na ściance wspinaczkowej
09.08 - Tatry Wysokie - Słowacja - Krywań
16.08 - "Kiełbaska na Przegibku" - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki
23.08 - Wielka Fatra - Borisov (Słowacja)
29.08 - Termy Chochołowskie i Zakopane
06.09 - Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja)

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu. Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj