pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2020
  • wyświetleń: 811

[Iskra Pszczyna] I zespół: Ważne, to co w sieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

W piątkowe popołudnie w Sosnowcu Iskra rozegrała mecz z Tęczą Błędów. To był nieco dziwny mecz. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, a prowadziła Iskra. Po zmianie stron rolę się odwróciły, więcej okazji mieli goście, a strzelali gracze Tęczy.

I zespół: Tęcza Błędów - Iskra 12.06.2020
fot. Andzejek


Ostatni sparing podopieczni Janusza Iłczyka rozegrali 7 marca, mało kto wówczas przypuszczał, że kolejna okazja do rywalizacji na zielonych boiskach przytrafi się za ponad trzy miesiące. Co prawda pogoda w piątkowe popołudnie nie zachęcała do wysiłku fizycznego, ale każdy był spragniony gry, tym bardziej, że rywalizacja toczyła się na bardzo dobrze przygotowanym boisku AKS Niwka Sosnowiec. Ze wzglądu na długi weekend nie wszyscy mogli uczestniczyć w sparingowej potyczce, mimo to trener miał do dyspozycji 22 zawodników.

Gospodarze piątkowej potyczki w pierwszych 45 minutach prezentowali się naprawdę dobrze i przez dłuższe fragmenty byli stroną dyktującą warunki gry. Dobrze spisywała się jednak pszczyńska defensywa. Zaś w 32 minucie gry jedna z nielicznych sytuacji podbramkowych zakończyła się bramką autorstwa Rakowskiego, który niejako dopełnił formalności wykorzystując dogranie Pruska po dalekiej wrzutce z autu Nogi. Na dobrą sprawę w pierwszej części gry Iskra miała zaledwie kilka niezłych okazji bramkowych.

W drugiej odsłonie trener mocno zamieszał składem i do walki wkroczyli mniej doświadczeni zawodnicy. Co ciekawe to Iskra teraz przejęła inicjatywę i kilka razy bliska była podwyższenia wyniku. Naszym zawodnikom brakowało wyraźnie wykończenia. Decydujący o losach meczu okazał się zatem ostatni kwadrans, w którym to skutecznie zagrali gospodarze. W tym fragmencie gry wyraźnie pogubiła się przemeblowana defensywa pszczyńskiej ekipy i w zaledwie 4 minuty dała sobie wbić dwie bramki. Co prawda jeszcze kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem piłkę na wagę remisu miał Pisarek, ale nie zdołał pokonać bramkarza, a w konsekwencji Tęcza rozegrała szybką kontrę zakończoną bramką, po której rozległ się końcowy gwizdek.

I zespół: LKS Tęcza Błędów - MKS Iskra Pszczyna 12.06.2020 · fot. Andzejek


LKS Tęcza Błędów - MKS Iskra Pszczyna 3:1 (0:1)
bramki: 0:1 Radosław Rakowski (32.), 1:1 (76.), 2:1 (80.), 3:1 (90.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Mateusz Tkacz (31. Bramkarz testowany, 61. Paweł Utrata), Piotr Noga, Paweł Zjawiński (55. Dawid Szromek), Andrzej Żur (31. Mateusz Pławecki), Kamil Kułagowski (65. Michał Klim), Tomasz Cempura (37. Wojciech Pośpiech; 65. Krzysztof Krawczyk), Łukasz Mąka (55. Andrzej Żur), Kamil Komraus (55. Adam Góralczyk), Tomasz Zawadzki (55. Bartosz Pisarek), Radosław Rakowski (55. Patryk Tatarczuch), Michał Prusek (55. Zawodnik testowany).

źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Seniorzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj