pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 592

[Iskra Pszczyna] I zespół: Witamy w IV lidze!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

W czwartek 7 maja oficjalnie został zakończony sezon piłkarski 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich od IV ligi w dół oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez wojewódzkie ZPN. Decyzją władz piłkarskich utrzymane zostały wyniki tabeli po ostatniej rozegranej kolejce, w naszym przypadku z jesiennych tabel ligowych, a to oznacza, że mistrz jesieni klasy okręgowej Iskra Pszczyna został najlepszą drużyną sezonu w podokręgu bielsko-tyskim i uzyskał awans do rozgrywek IV ligi!

I zespół sezon 2019/2020
fot. Andzejek


Przedwczesne zakończenie sezonu ma związek oczywiście z epidemią koronawirusa. W komunikacie przekazanym przez władze związkowe można przeczytać, że przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek, a drużyny z miejsca premiowanego awansem uzyskuje awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Iskra jako mistrz jesieni i lider tabeli klasy okręgowej grupy 5 (Bielsko-Tychy) wraca zatem do grona czwartoligowców po trzech latach przerwy.

I zespół: Iskra - Pasjonat Dankowice 16.11.2019
fot. Andzejek


Podziękowania należą się w pierwszej kolejności wszystkim zawodnikom, którzy ciężko pracowali, zostawiając sporo zdrowia na boisku, a w sezonie 2019/2020 zespół MKS Iskra Pszczyna na boisku reprezentowali:
Jakub Borek, Tomasz Cempura, Bartosz Gogol, Kamil Komraus, Piotr Kościelny, Kamil Kułagowski, Wojciech Morkisz, Sławomir Piech, Mateusz Pławecki, Wojciech Pośpiech, Michał Prusek, Fabian Pustelnik, Kamil Pustelnik, Radosław Rakowski, Tomasz Ryguła, Dawid Szromek, Mateusz Tkacz, Michał Wiera, ś.p. Mateusz Witek, Tomasz Zawadzki, Paweł Zjawiński, Mateusz Żelazo, Andrzej Żur.

Wsparciem dla I zespołu byli też zawodnicy A klasowej drużyny rezerw uczestniczący we wspólnych treningach.

Do grona osób, którym w sposób szczególny kierujemy podziękowania za osiągnięty sukces należą: Trener Janusz Iłczyk, który znakomicie przygotował drużynę nie tylko pod względem sportowym, ale także mentalnym, Kierownik Wojciech Studzieński, który m.in. swoim doświadczeniem, wiedzą oraz dobrym słowem wspierał trenera oraz zawodników, Masażysta Jacek Rabaszowski, grono Działaczy wspierających klub oraz służących pomocą przy organizacji spotkań mistrzowskich, nasi wspaniali Sponsorzy, bez wsparcia których nie byłoby możliwości sportowej rywalizacji: Gmina Pszczyna, Burmistrz Miasta Pszczyna Dariusz Skrobol, Powiat Pszczyński, PPHU Mirpol Mirosław Kobiór, Kwiaciarnia Irys Adam Dulniok, Drogród Szymon Tetla, Patentus SA, Piekarnia Jasiek, Sportland, ARiP Pszczyna, Kompost Wrona Sp. z o.o., Remondis, Romanko i synowie s.c., Ziobro s.c., Ośrodek nad Dokawą, Pub K2, INTER NAFT Sp. z o.o. Sp.k., PTBS Pszczyna, nasz przewoźnik firma BogdanBus Bogdan Drzyżdżok, nasi sportowi Partnerzy POSiR Pszczyna, MORiS Pszczyna, ZS nr 1 w Pszczynie, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju sportu oraz wierni Kibice.

Swoje podziękowania za gościnność i dobrą współpracę kierujemy także do działaczy LKSu Łąka, którzy z uwagi na remont Stadionu Miejskiego przez całą jesień gościli nasz zespół na obiektach w Łące.

Pamiętajcie, bez Was, bez Waszej pasji nie udałoby się osiągnąć tego wspaniałego sukcesu! DZIĘKUJEMY!

O tym kiedy rozpocznie się następny sezon, jak będzie wyglądał, z kim będziemy rywalizować musimy jeszcze poczekać. Wiele zależało będzie od sytuacji epidemiologicznej w kraju i naszym regionie.

W chwili obecnej zawodnicy pierwszej drużyny od dwóch miesięcy wciąż pracują w domu i realizują indywidualne rozpiski treningowe. Czekamy na zielone światło do grupowych treningów, wówczas powrócimy na zielona boiska piłkarskie i rozpoczniemy przygotowania z myślą o nowym sezonie.

źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Seniorzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj