pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • 1 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3599

Wnioski o zasiłek i inne świadczenia można złożyć elektronicznie i w OPS

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie informuje, że od 1 sierpnia można składać wnioski (o ustalenie prawa do świadczenia "Dobry start", zasiłku rodzinnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczenia z funduszu alimentacyjnego) na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 w formie papierowej.

Z uwagi na obowiązujące stan epidemii i związane z nim ograniczenia, osobiste złożenie wniosków będzie możliwe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa tj. używanie maseczek lub innych przedmiotów ochrony nosa i ust, dezynfekcji rąk, zachowania co najmniej 1,5 m odstępu pomiędzy osobami, a w jednym pomieszczeniu będzie przyjmowana tylko jedna osoba. Ośrodek przygotował 2 stanowiska przyjmowania wniosków, które znajdują się w budynku głównym Ośrodka (wejście nr 2).

Na wystawionych stojakach znajdują się wnioski, które można wypełnić i wrzucić do urny albo wysłać pocztą na adres Ośrodka. Wnioski można pobrać również ze strony internetowej www.gov.pl/web/rodzina/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin.

Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej za pomocą:
  • Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS);
  • Portalu informacyjno-usługowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Emp@tia(empatia.mrpips.gov.pl);
  • Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej -ePUAP


Ze względu na obowiązujący stan epidemii i wynikające z tego powodu zagrożenia i ograniczenia zachęcamy do elektronicznego składania wniosków, jak również realizacji wypłat świadczeń w formie przelewu na konto osobiste.

Uwaga! Prawo do świadczenia wychowawczego 500+ zostało ustalone do 31 maja 2021 r., zatem wnioski na nowy okres świadczeniowy przyjmowane będą dopiero od 1 lutego 2021 r. elektronicznie a od 1 maja 2021 r. w formie papierowej.

BM / pless.pl
źródło: OPS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj