pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lipca 2020
  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 19975

Przez nasz powiat przebiegną trasy kolejowe w ramach budowy CPK?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centralny Port Komunikacyjny" podaj

Trwają konsultacje związane z wariantowym przebiegiem przez teren naszego powiatu tras kolejowych w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. rozpoczyna działania w zakresie przeprowadzenia konsultacji dotyczących proponowanych wariantów przebiegu nowych linii kolejowych, związanych z budową CPK, które przebiegać mają również na terenie powiatu pszczyńskiego.

Uwagi względem planowanych wariantów przebiegu linii kolejowych można składać do 31 lipca na adres e-mailowy: projekt.katowice-ostrava@cpk.pl lub do 30 lipca do:
  • Wydziału Infrastruktury Technicznej i Inwestycji Urzędu Gminy Suszec na adres e-mailowy: eladera@suszec.pl, gmina@suszec.pl lub w formie papierowej
  • Urzędu Gminy Pawłowice na adres e-mailowy: gmina@pawlowce.pl lub w formie papierowej.


Ponadto mieszkańcy Kobielic zorganizowali protest zbiorowy w tej sprawie. Chętni mogą podpisać się w szkole w Kobielicach w godzinach:
  • wtorek: 9.00-10.00 i 17.00-19.00
  • środa: 9.00-10.00 i 17.00-19.00
  • czwartek: 9.00-10.00


Brzeźczanie mogą podpisywać petycję m.in. w Piekarni-Cukierni Nowak, Kwiaciarni "u Lucyny" oraz w Restauracji "Zacisze". Natomiast w środę, 29 lipca o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury w Brzeźcach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Brzeźc, na które zaprasza sołtys Halina Dziurosz.

Załącznik nr 2 _ Mapa wariantów przebiegów projektowanej linii kolejowej
Mapa wariantów przebiegów projektowanej linii kolejowej


Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. jest podmiotem działającym na podstawie ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o Centralnym Porcie Komunikacyjnym (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1089 z póź. zm.), którego zadaniem jest budowa międzynarodowego lotniska oraz intermodalnego węzła komunikacyjnego, integrującego transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Budowa węzła komunikacyjnego między Warszawą i Łodzią wraz z powiązanymi inwestycjami kolejowymi ma doprowadzić do powstanie spójnego, krajowego, multimodalnego systemu transportu pasażerskiego (dalej CPK). CPK to kompleksowe przedsięwzięcie realizowane w celu walki z wykluczeniem komunikacyjnym regionów Polski. Szersze informacje dotyczącego całego programu CPK dostępne są pod adresem www.cpk.pl.

W ramach prac przygotowawczych CPK Sp. z o. o. przeprowadziła na przełomie lutego i marca br. konsultacje społeczne dokumentu: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (dalej: SSL). Dokument ten określa korytarze dla nowych inwestycji kolejowych i drogowych związanych z CPK i jest pod adresem www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl. Zaproponowane korytarze i otrzymane w wyniku konsultacji wnioski są podstawą do dalszych prac studialno-projektowych.

W ramach aktualnego etapu prac nad studium wykonalności dla projektowanej linii kolejowych na odcinku Katowice-Jastrzębie Zdrój-granica RP-Ostrawa określone są wariantowo jej przebiegi. Wybór optymalnych wariantów pozwoli na przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej, przygotowanie oceny oddziaływania na środowisko a następnie uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji.

BM / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centralny Port Komunikacyjny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centralny Port Komunikacyjny" podaj