pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 2918

Darmowa operacja zaćmy?! To możliwe!

Artykuł sponsorowany:

Zaćmę można usunąć szybko i za 0 zł w polskiej klinice w Czeskim Cieszynie. To tylko 2,5 km od granicy, więc pacjenci czują się jak u siebie. Jest blisko, a czas oczekiwania nie przekracza dwóch tygodni. Jeśli masz w swoim otoczeniu osobę cierpiącą na zaćmę, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Těšín Medic Clinic


Zaćma - choroba cywilizacyjna XXI wiekuZaćma to choroba cywilizacyjna, która według Światowej Organizacji Zdrowia jest główną przyczyną upośledzenia wzroku. Na świecie choruje na nią już 65 mln osób, a w Polsce - milion. Do 2030 roku liczba osób zagrożonych zaćmą w wieku 60-74 lata zwiększy się o ok. 40 proc - przewiduje Główny Urząd Statystyczny.

Te alarmujące dane trochę dziwią, gdyż zaćmę można szybko usunąć poprzez prostą i bezpieczną operację. Sam zabieg trwa około 20 minut, ale bywa, że oczekiwanie na niego wydłuża się do kilku lat! Jak to możliwe? Pacjenci miesiącami, a nawet latami, czekają w kolejce na operację refundowaną przez NFZ. W Polsce wykonywanych jest ok 3 tys. takich zabiegów w przeliczeniu na milion mieszkańców, natomiast w wysoko rozwiniętych krajach Unii Europejskiej i Ameryki Północnej ponad 6 tys. Oznacza to, że Polska wciąż nie nadąża za potrzebami pacjentów.

Refundacja tylko na podstawową soczewkę?Od innych państw europejskich różni nas jeszcze jedno. W ramach zabiegu refundowanego przez NFZ nie możemy dopłacić do nowoczesnej soczewki. Nad Wisłą (w ramach refundacji) wszczepia się jedynie soczewki jednoogniskowe, które pozwalają uzyskać poprawę, jednak pacjent musi nadal na co dzień używać okularów lub zakładać je do czytania i do pracy przy komputerze. Z kolei nasi europejscy sąsiedzi dopłacają do soczewki wykonanej w wyższej technologii, która oprócz usunięcia zaćmy koryguje np. astygmatyzm czy jednocześnie krótko i daleko wzroczność.


Turystyka medycznaJest sposób na to, by ominąć długie kolejki oraz mieć możliwość dopłaty do lepszej soczewki. Wiele osób decyduje się na operację zaćmy w polskiej przygranicznej klinice Těšín Medic Clinic w Czeskim Cieszynie. Pacjenci czują się jak u siebie, bo cały czas są pod opieką polskiego personelu medycznego. Klinika znana jest także z dużego nacisku na bezpieczeństwo sanitarne, co ważne jest szczególnie w czasie Covid-19.

Jest sposób na to, by ominąć długie kolejki oraz mieć możliwość dopłaty do lepszej soczewki. Wiele osób decyduje się na operację zaćmy w polskiej przygranicznej klinice Těšín Medic Clinic w Czeskim Cieszynie. Pacjenci czują się jak u siebie, bo cały czas są pod opieką polskiego personelu medycznego. Klinika znana jest także z dużego nacisku na bezpieczeństwo sanitarne, co ważne jest szczególnie w czasie Covid-19.

W ramach ustawy transgranicznej pacjent, płacący składki na NFZ, ma prawo do zwrotu kosztów opieki medycznej, z której korzystał w krajach Unii Europejskiej. Co to oznacza w praktyce? Czas oczekiwania na operację skraca się do ok. 2 tygodni Těšín Medic Clinic dodatkowo bierze na siebie całą dokumentację do uzyskania refundacji oraz finansowania zabiegu. Możliwy jest także transport do kliniki. Trend turystyki medycznej w zakresie zaćmy rośnie od kilku lat.

Dzięki temu lekarz może rekomendować wszczepienie nowoczesnej soczewki, która uwolni pacjenta od okularów i trwale poprawi mu komfort życia. Na przykład soczewki wieloogniskowe i akomodujące pozwalają na dobre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka bez korekcji okularowej. Z kolei soczewki toryczne, korygują astygmatyzm. Ten wybór jest o tyle ważny, że sztuczną soczewkę wszczepiamy do oka już na zawsze.


Tylko operacjaZaćmę można usunąć trwale jedynie operacyjnie. W internecie pojawiły się co prawda krople, które rzekomo spowalniają występowanie tej choroby. Niestety ich działanie nie zostało potwierdzone w żadnym poprawnym badaniu naukowym. Trzeba więc bardzo uważać na nieuczciwych sprzedawców.

Operacja zaćmy jest szybka, bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Rekonwalescencja też nie jest specjalnie uciążliwa. Przez kilka tygodni nie można się przemęczać i należy dbać o higienę zoperowanego oka. Po operacji można oglądać telewizję, korzystać z komputera i telefonu, a także czytać.

Ostateczny wybór należy do Pacjenta. Może on zdecydować, kiedy podda się operacji zaćmy i czy chce zainwestować w swój komfort i dopłacić do nowoczesnej soczewki wewnątrzgałkowej. Według badań usunięcie zaćmy już z jednego oka eliminuje ryzyko urazów spowodowanych stanem narządów wzroku.
Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć od wizyty kontrolnej u okulisty.

Szybki kontakt z doradcą TMC: +48 690 412 288
Więcej informacji na www.tesinmc.pl/