pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lipca 2020
  • 1 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 9442

[ZDJĘCIA] Radość płynąca z folkloru w ramach kolejnej przesiadki na kulturę

Energetyczna, folkowa muzyka, taniec i wyjątkowa atmosfera. Mieszkańcy, a także przyjezdni po raz kolejny przesiedli się na kulturę w powiecie pszczyńskim uczestnicząc w warsztatach tańca i plenerowym koncercie.

Przesiądź się na kulturę: Kapela Fedaków i Kapela PszczyniokiPrzesiądź się na kulturę: Kapela Fedaków i Kapela Pszczynioki · fot. Powiat


Drugi rozkład jazdy rozpoczął się w piątkowe popołudnie od nauki tańca tradycyjnego w ogrodzie pszczyńskiego starostwa. Nie zabrakło chętnych do nauki takich tańców, jak: chodzony, puszczany, szewc i owczarek. Warsztaty poprowadziła instruktorka tańca ludowego Iga Fedak, etnolog, etnomuzykolog, która w Kapeli Fedaków śpiewa, gra na bębenku, barabanie. Na żywo przygrywali muzycy z Kapeli Fedaków i Kapeli Pszczynioki. To właśnie te składy wystąpiły tego dnia wieczorem przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie w ramach kolejnego rozkładu jazdy "Przesiądź się na kulturę". Publiczność żywo reagowała na folkową muzykę, a nogi same rwały się do tańca. Najpierw kapele wystąpiły osobno, a na finał zagrały kilka utworów wspólnie.

Kapela Fedaków to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną. Kapela Pszczynioki ma swoje korzenie w Dziecięcym Zespole Regionalnym "Jedynka", działającym przy SP nr 1 w Pszczynie.

Przesiądź się na kulturę: warsztaty tańca tradycyjnegoPrzesiądź się na kulturę: warsztaty tańca · fot. Powiat


- Muzycy doskonale podzielili się ze słuchaczami radością, która płynie z tradycyjnej muzyki. Zarówno ogród starostwa, jak i Centrum Przesiadkowe to idealne miejsca do organizacji kulturalnych wydarzeń i cieszę się, że mieszkańcy i turyści po raz kolejny chętnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Przesiądź się na kulturę: warsztaty tańca tradycyjnegoPrzesiądź się na kulturę: warsztaty tańca - 31.07.2020 · fot. Grzegorz Załucki


Przed nami kolejne plenerowe koncerty. W ramach najbliższego rozkładu jazdy nie zabraknie mocnego grania. Szczegóły zdradzimy niebawem.

Organizatorami drugiego rozkładu jazdy w ramach "Przesiądź się na kulturę" były: powiat pszczyński, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

ups, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.