pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 lipca 2020
  • wyświetleń: 3718

Zakończono remont schodów zewnętrznych przy Muzeum Zamkowym

W ubiegłym tygodniu oficjalnie dokonano odbioru końcowego remontu schodów zewnętrznych z tarasu północnego na dziedziniec wschodni przy budynku pałacu - siedzibie Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

schody zewnętrzne zamku po remoncie
Dokonano odbioru końcowego remontu schodów zewnętrznych z tarasu północnego na dziedziniec wschodni · fot. M. Dąbrowska / Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w


Remont obejmował naprawę posadowienia stopni, naprawę cokołu i bloków schodów, likwidację pęknięć oraz właściwe posadowienie stopni na bloku nośnym.

Przypominamy, że końcem maja poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Zabytek Zadbany". Muzeum Zamkowe w Pszczynie zostało laureatem w kategorii specjalnej: właściwego użytkowania i stałej opieki nad zabytkiem.

schody zewnętrzne zamku po remoncie
Dokonano odbioru końcowego remontu schodów zewnętrznych z tarasu północnego na dziedziniec wschodni · fot. M. Dąbrowska / Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w


Zamek - siedziba Muzeum Zamkowego w Pszczynie - będący w obecnym kształcie wynikiem przebudowy w latach 1870-1876 wcześniejszej budowli nowożytnej, jest cennym przykładem zachowania autentycznej architektury wraz z kompleksowym wystrojem i wyposażeniem wnętrz. Od 1946 roku pełni funkcję muzeum.

Nagrodę przyznano za wieloletnią, trwałą opiekę i wzorowe użytkowanie zamku w Pszczynie, systematycznie prowadzone prace badawcze i konserwatorskie, działania restauratorskie i rewaloryzacyjne zarówno bryły zewnętrznej, jak i wnętrz zamkowych oraz za dbałość o całość zespołu rezydencji wraz z otoczeniem, stanowiącej nie tylko cenny zabytek i obiekt muzealny, ale i istotny element identyfikacji społeczności lokalnej.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.