pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 lipca 2020
  • wyświetleń: 7923

[WIDEO] Uciążliwe przejście przez pasy na DK-1 w Goczałkowicach

Przechodzenie pieszych przez drogę krajową nr 1 wymaga nie lada odwagi. Niejednokrotnie tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą bardzo długo oczekiwać na moment, gdy przekroczenie jezdni będzie dla nich bezpieczne. W takiej sytuacji znalazł się ostatnio pieszy przechodzący z rowerem przez DK-1.Zarejestrowana sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju, na jezdni prowadzącej w kierunku Bielska-Białej. Na nagraniu widzimy pieszego z rowerem oczekującego na możliwość przejścia przez drogę. Wideorejestrator zamontowany w samochodzie, który zatrzymał się na lewym pasie - bliżej pieszego - zarejestrował 5 pojazdów, które w tym czasie przejechały prawym pasem, nie zważając na pieszego, który w tym momencie znajdował się już na jezdni. Dopiero kierujący szóstym z kolei samochodem udzielił pierwszeństwa pieszemu.

W tym miejscu apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Nasz apel kierujemy również do pieszych, by wchodzili na jezdnię dopiero wtedy, gdy będą mieli pewność, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.