pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 lipca 2020
  • wyświetleń: 3454

Pawłowice: trwają prace w gminnych placówkach oświatowych

Rozpoczęta w ubiegłym roku rozbudowa Publicznego Przedszkola w Warszowicach dobiega końca. Również w Warszowicach rozpoczęła się inwestycja związana z przebudową dachu szkoły podstawowej. Prace prowadzone są także w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Pawłowicach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach.

Pawłowice: prace w gminnych placówkach oświatowych - 07.2020 · fot. UG Pawłowice


Budynek Publicznego Przedszkola w Warszowicach nabrał koloru i nowoczesnego wyglądu, ale przede wszystkim zyskał więcej miejsca. Nadbudowano dwie sale z zapleczami, powstały pomieszczenia dla pedagoga i logopedy. Przebudowana i na nowo wyposażona w urządzenia została kuchnia oraz pomieszczenia jej towarzyszące. Zabudowano windę towarową i platformę dla osób niepełnosprawnych. Obecnie trwa doposażanie i meblowanie nowych sal, aby we wrześniu na najmłodszych czekało estetyczne i przyjazne miejsce do nauki i zabawy.

Z kolei na starym budynku szkoły podstawowej w Warszowicach dach będzie przebudowany i pokryty blachodachówką, a na pozostałej części szkolnych budynków wymienione będzie tylko pokrycie dachowe. Dach sali gimnastycznej zostanie odmalowany. W ramach robót odnowiona będzie również elewacja całej szkoły.

Pawłowice: prace w gminnych placówkach oświatowych - 07.2020
Pawłowice: prace w gminnych placówkach oświatowych - 07.2020 · fot. UG Pawłowice


W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Pawłowicach powstała dodatkowa sala dla przedszkolaków, zamontowano nowe sanitariaty. Przebudowano też wejście główne, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przepisów przeciwpożarowych - na zewnątrz zamontowano platformę, a wewnątrz windę i toaletę. W przedszkolu trzeba jeszcze wykonać prace związane z systemem wentylacji kuchni i centralnym ogrzewaniem.

Kolejny etap prac czeka też Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach. 23 lipca gmina podpisze umowę z wykonawcą na II etap inwestycji. W ubiegłym roku w szkole dobudowano m.in. dwie sale lekcyjne z zapleczem, a w tym roku rozpocznie się budowa nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym i węzłem sanitarnym, zostanie powiększona biblioteka oraz zmieniony układ komunikacji drogowej wokół szkoły.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.