pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 lipca 2020
  • wyświetleń: 3663

Gmina i powiat wybudują chodnik przy ul. Batalionów Chłopskich

Gmina Pszczyna będzie partycypowała w kosztach budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej ul. Batalionów Chłopskich. Burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę, na mocy której Urząd Miejski zobowiązuje się do przekazania 45 tys. zł na realizację zadania. Szacuje się, że to połowa wartości inwestycji. Drugą część pokryje Powiat Pszczyński.

Wyremontują chodnik przy ul. Batalionów Chłopskich
Wybudują chodnik przy ul. Batalionów Chłopskich · fot. UM Pszczyna


- Od wielu lat wspieramy Powiat Pszczyński w zakresie remontów i modernizacji sieci dróg biegnących w granicach gminy Pszczyna. Wspólnie realizujemy zarówno duże inwestycje, jak i mniejsze projekty. Priorytetem jest zawsze dla nas interes mieszkańców - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Burmistrz dodaje że, gdyby nie gminne środki, wielu inwestycji nie dałoby się zrealizować. - W ubiegłym roku przekazaliśmy prawie 2 mln zł, z czego 1,5 mln zł to wsparcie finansowe na przebudowę ul. Pawiej w Wiśle Małej. Uważam, że nasza współpraca dobrze się układa, dlatego w przyszłości będziemy planowali kolejne inwestycje.

- Od wielu lat zabiegam o rozbudowę dróg i chodników, tak aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego cieszę się, że w najbliższym czasie właśnie ta inwestycja zostanie wykonana. Cieszę się, że burmistrz wspiera zadania realizowane wspólnie z powiatem. Mam nadzieję, że kolejny etap również będzie przeprowadzony - powiedziała radna miejska, Marcelina Leki.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.