pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 lipca 2020
  • wyświetleń: 5775

Czy w czasie epidemii pszczyński szpital przywróci porody rodzinne?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

10 lipca Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że osoba towarzysząca ma prawo uczestniczyć w porodzie rodzinnym mimo epidemii COVID-19. Prezes NFZ przeznaczył dodatkowe środki finansowe dla świadczeniodawców na udzielanie świadczeń w podwyższonym reżimie sanitarnym. Jak wygląda zatem sprawa porodów rodzinnych w pszczyńskim szpitalu?

Szpital w Pszczynie - 30.07.2018
Szpital w Pszczynie - 30.07.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Zdajemy sobie sprawę z tego, że poród jest niezwykłym wydarzeniem w życiu kobiety oraz osób jej bliskich i jesteśmy świadomi, że obecność osoby towarzyszącej przy narodzinach dziecka jest bardzo ważna. Informację o możliwości przywrócenia porodów rodzinnych, które są tradycją naszego szpitala przyjęliśmy z dużą radością. Musimy jednocześnie pamiętać, że w chwili obecnej priorytetem jest bezpieczeństwo zdrowotne rodzącej oraz uchronienie placówki szpitalnej przed zakażeniami, zwłaszcza na oddziałach położniczych i noworodkowych, które wymagają szczególnej ochrony przed zakażeniami - zwraca uwagę Barbara Zejma, rzecznik Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Jak informuje, ze względu na obowiązujący reżim epidemiologiczny oraz w obawie o bezpieczeństwo pacjentów i personelu placówka nie może przywrócić porodów rodzinnych. Z tego samego powodu trudno wskazać termin zniesienia ograniczeń w kwestii obecności osoby bliskiej podczas porodu. Jednocześnie rzecznik podkreśla, że konsultanci w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz w dziedzinie neonatologii wydali bardzo rygorystyczne zalecenia co do reżimu sanitarnego, jakiego należy przestrzegać w przypadku porodów rodzinnych.

- W naszej placówce nie możemy zrealizować zaleceń, głównie ze względu na bariery architektoniczne, które uniemożliwiają organizację ruchu pacjentek i osób towarzyszących w taki sposób, aby nie narazić ich oraz zespołu medycznego na ryzyko zakażenia - tłumaczy Barbara Zejma i dodaje: - Na szczęście, pszczyński oddział położniczy i neonatologiczny cieszy się ogromnym zaufaniem pacjentek. To wszystko dzięki wspaniałym lekarzom i położnym, które starają się być pełnym wsparciem dla rodzących. Pomimo trudnych okoliczności staramy się stworzyć jak najlepsze warunki dla rodzących, żeby czuły, że są bezpieczne i otoczone troskliwą opieką.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj