pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 6384

Powiat pszczyński przygotowuje pracownie na powrót uczniów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Okres wakacyjny to z jednej strony czas odpoczynku dzieci i młodzieży, a z drugiej odpowiedni moment na przygotowanie placówek na kolejny rok szkolny. W powiatowych szkołach trwają intensywne roboty remontowo-budowlane.

Reklama

Remonty pracowni w PZS nr 2
Remonty pracowni w PZS nr 2 · fot. Powiat


Remont pomieszczenia, klatki schodowej, korytarza oraz toalety dla osób z niepełnosprawnościami - to prace, które realizowane są w budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Powstaje tu nowoczesna pracownia cukiernicza, z której będą korzystać cukiernicy, kucharze oraz technicy żywienia i usług gastronomicznych.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie trwają prace związane z wykonywaniem instalacji elektrycznych, a także roboty wykończeniowe. Od września uczniowie kształcący się na kierunkach: technik programista, technik mechanik oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej będą mogli korzystać z nowoczesnej pracowni programowania.

- Wartość obu projektów wraz z pracami budowlanymi i zakupem wyposażenia oszacowano na około 820 tys. zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel niemal 700 tys. zł z funduszy unijnych. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca wakacji - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach w PZS nr 1 oraz PZS nr 2 utworzonych zostało dziewięć nowoczesnych pracowni do nauki zawodu. Ich uruchomienie kosztowało niemal 2,8 mln zł, jednak ok. 2 mln zł powiat pozyskał na ten cel ze środków unijnych.

Pracowania programowania powstaje w warsztatach szkolnych byłej "Samochodówki":

Remonty w PZS nr 1 · fot. Powiat


W internacie PZS nr 2 w Pszczynie tworzona jest pracownia cukiernicza:

Remonty pracowni w PZS nr 2 · fot. Powiat

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj