pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • wyświetleń: 5549

Zmarła najstarsza mieszkanka gminy Goczałkowice-Zdrój. Miała 100 lat

Zmarła Małgorzata Sojka, najstarsza mieszkanka gminy Goczałkowice-Zdrój, która we wrześniu obchodziłaby 101. urodziny.

Małgorzata Sojka urodziła się dokładnie 2 września 1919 r. Pani Małgorzata (z domu Caputa) miała ośmioro rodzeństwa (3 siostry i 5 braci), ale wszyscy już zmarli. W 1950 r. wyszła za Antoniego Sojkę (zmarł w 1990 r.). Doczekali się dwóch córek.

Małgorzata Sojka pracowała m.in. przy rybach na stawach w Goczałkowicach, szyła w szwalni w Pszczynie, przygotowywała posiłki robotnikom pracującym przy odwiertach w Borze. Przede wszystkim jednak zajmowała się gospodarstwem, bo - jak opowiadają córki - była bardzo pracowita.

Choć na pierwszym miejscu zawsze stawiała dom i obowiązki domowe, znajdowała też czas na rozrywkę. Pani Małgorzata lubiła śpiewać, żartować, należała do Koła Gospodyń Wiejskich w Goczałkowicach, śpiewała w Zespole Folklorystycznym Goczałkowice. Lubiła opowiadać wierszyki, a znała ich bardzo dużo. W ostatnich latach dały o sobie znać problemy z nogami. Ostatecznie pani Małgorzata musiała już leżeć.

Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia w imieniu samorządu gminnego przesłali Gabriela Placha, wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój oraz Tadeusz Lazarek, przewodniczący Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.