Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 2805

Bernadeta Sojka-Jany członkiem Śląskiej Rady Edukacji Zawodowej

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zatwierdził skład Śląskiej Rady Edukacji Zawodowej. Na jej członka powołana została Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Bernadeta Sojka-Jany
Bernadeta Sojka-Jany członkiem Śląskiej Rady Edukacji Zawodowej · fot. Powiat


Śląska Rada Edukacji Zawodowej to organ o charakterze opiniodawczo-doradczym działającym na rzecz szkolnictwa zawodowego w regionie, przy Marszałku Województwa Śląskiego. Rada powołana jest na okres realizacji projektu "Śląskie. Zawodowcy", którego celem jest zwiększenie jakości kształcenia zawodowego na terenie Województwa Śląskiego oraz poprawa i dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, w tym stworzenie warunków dla zajęć praktycznych dla około 1998 uczniów / uczennic poprzez udział w stażach uczniowskich, szkoleniach, kursach, doradztwie. Podniesienie kompetencji około 370 nauczycieli, przedstawicieli kadry pedagogicznej oraz instruktorów praktycznej nauki zawodów, a także wypracowanie modelowego rozwiązania - współpracy edukacji z biznesem.

Projekt będzie realizowany w formule partnerskiej. Liderem jest Województwo Śląskie. Partnerami projektu zostały organizacje regionalne zrzeszające pracodawców z obszaru województwa śląskiego: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Zasady funkcjonowania Śląskiej Rady Edukacji Zawodowej zostały określone w Regulaminie dostępnym na stronie: zawodowcy.slaskie.pl/.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.