pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 lipca 2020
  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 9010

Rodzina łabędzi wędrowała przez wieś. Pomogli mieszkańcy i służby

Niemałe było zdziwienie mieszkańców ulicy Pawiej w Wiśle Małej, którzy dziś rano wyjrzeli przez okna swoich domostw. Ruchliwą ulicą przechadzała się bowiem rodzina łabędzi.

Rodzina łabędzi wędrowała przez Wisłę Małą - 15.07.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika


Mieszkańcy zauważyli spacerującą rodzinę łabędzi (5 młodych w wieku ok. 2-3 miesięcy i parę rodziców) przed godziną 9 rano. Z przekazanych nam informacji wynika, że ptaki maszerowały od Studzionki. Zatroskani wiślanie wezwali na pomoc straż miejską. Ta poinformowała o zdarzeniu lek. wet. Leszka Szczepańczyka oraz straż pożarną. Do czasu przyjazdu na miejsce służb mieszkańcy pobliskich posesji zaopiekowali się zwierzętami.

Rodzina łabędzi wędrowała przez Wisłę Małą - 15.07.2020
Rodzina łabędzi wędrowała przez Wisłę Małą - 15.07.2020 · fot. www.facebook.com/Wisła-Mała-1833091447019276


Wspólnymi siłami - lekarza weterynarii, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle Małej i strażników miejskich, a także dzięki życzliwości jednej z mieszkanek, która użyczyła służbom przyczepę do przewozu zwierząt (ze względu na to, że młode ptaki były wyczerpane i chciano im zaoszczędzić stresu związanego z podróżą w zamkniętej przestrzeni) - łabędzie zostały przewiezione do rozlewiska Wisły, skąd odpłynęły.

Rodzina łabędzi wędrowała przez wieś. Pomogi mieszkańcy i służby
Rodzina łabędzi wędrowała przez wieś. Pomogli mieszkańcy i służby - 15.07.2020 · fot. Straż Miejska w Pszczynie


To niecodzienne zdarzenie skomentowała dla nas straż miejska, która poinformowała, że była to akcja nietypowa i strażnicy nie spotkali się jeszcze z tak liczną rodziną łabędzi.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.