pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • wyświetleń: 3808

Powstaje projekt rozbudowy dróg w gminie Miedźna

Trwa projektowanie rozbudowy dróg powiatowych przy ul. Miodowej we Frydku oraz ul. Wiejskiej w Miedźnej. Wykonanie dokumentacji finansuje powiat pszczyński wspólnie z gminą Miedźna.

Frydek, ul. Miodowa
Powstaje projekt rozbudowy dróg w gminie Miedźna · fot. Powiat


W ostatnich latach wzdłuż ulicy Miodowej i ul. Wiejskiej powstała gęsta zabudowa jednorodzinna. Podczas licznych konsultacji z mieszkańcami rozbudowa drogi i budowa bezpiecznego ciągu pieszego była priorytetem dla społeczności oraz samorządu lokalnego.

Głównym celem inwestycji jest przebudowa drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Miedźnej do skrzyżowania z ul. Górnośląską w Gilowicach, poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 5,5 m oraz wykonanie chodnika. - Projekt w kwocie 278 tys. zł przygotowuje wyłoniona w przetargu firma z Wodzisławia Śląskiego. Wykonawca dokumentacji ma termin do końca listopada na jego opracowanie - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Zakres prac projektowych inwestycji obejmuje, m.in. rozbudowę jezdni na odcinku 4,3 km (od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Miedźnej do skrzyżowania z ul. Górnośląską w Gilowicach), budowę chodnika, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów do posesji, przebudowę skrzyżowań, przepustów pod drogą, odtworzenie rowów przydrożnych, oświetlenia i innej infrastruktury. Projekt uwzględnia potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami ruchowymi. Na temat powyższej inwestycji pisaliśmy już na naszym portalu w kontekście związanej z nią wycinki drzew - nasz artykuł znajdziecie tutaj.

Według szacunków przebudowa dróg powiatowych w gminie Miedźna może kosztować kilkanaście milionów złotych, dlatego niezbędne jest pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Inwestycja będzie realizowana po zabezpieczeniu wymaganej kwoty.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.