pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lipca 2020
  • wyświetleń: 3209

Dzieci uczestniczące w letnich półkoloniach otrzymają maseczki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W poniedziałek gmina Pszczyna nieodpłatnie otrzymała 2600 maseczek ochronnych. Zostaną one przekazane dzieciom biorącym udział w letnich półkoloniach.

2600 maseczek ochronnych dla dzieci z Pszczyny
Dzieci uczestniczące w letnich półkoloniach otrzymają maseczki · fot. UM Pszczyna


Maseczki zostały podarowane naszej gminie przez Zakład Karny w Cieszynie w ramach akcji "Resort Sprawiedliwości Pomaga", zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości w obliczu walki z pandemią. Przekazanie odbyło się 13 lipca w Urzędzie Miejskim w obecności por. Tomasza Głaska oraz burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola.

- Bardzo dziękuję darczyńcom za zaangażowanie i wsparcie. Maseczki ochronne trafią teraz do placówek edukacyjnych oraz jednostek organizacyjnych biorących udział w organizacji letnich półkolonii - zapowiedział burmistrz.

Przypomnijmy, że w licznych zajęciach i warsztatach na terenie Pszczyny bierze udział około 600 dzieci. Dzięki tej inicjatywie najmłodsi mieszkańcy, którzy w tym roku z powodu koronawirusa nie mogą wyjechać na wakacje, mają zapewnioną opiekę i liczne atrakcje oraz wycieczki po atrakcjach naszej gminy. Dzieci odwiedzają: skansen, zagrodę żubrów, Ośrodek Sportów Wodnych, Muzeum Prasy Śląskiej oraz uczestniczą w spotkaniach w Pszczyńskim Centrum Kultury i Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj