pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lipca 2020
  • wyświetleń: 2873

[ZDJĘCIA] Policjanci rozmawiają z młodzieżą o bezpieczeństwie

To już pewien standard, że każdy nowy turnus "Wakacji pod żaglami", czy letnich zajęć dla dzieci organizowanych nad akwenem Łąka w Wiśle Wielkiej odwiedzają wszystkie okoliczne służby. Odpoczywającym dzieciom mundurowi tłumaczą, jak uniknąć zagrożeń nad wodą, nie pomijając problemu dopalaczy i innych używek.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - 07.2020 · fot. KPP Pszczyna


Przez cały okres wakacji pszczyńscy policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb odwiedzają obozy, kolonie i półkolonie. W czasie spotkań mundurowi omawiają zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą, w górach czy w miejscu zamieszkania. Dużo miejsca poświęcają również zagrożeniom wynikającym z eksperymentowania z zakazanymi substancjami. Okres wakacji i związana z nimi duża ilość wolnego czasu, sprzyja bowiem eksperymentowaniu przez młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi, w tym z dopalaczami.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - 07.2020
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - 07.2020 · fot. KPP Pszczyna


Pszczyńscy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem nastolatków, prowadzą działania profilaktyczne i informacyjne. W czasie spotkań przekazują młodym mieszkańcom powiatu najistotniejsze informacje związane z zagrożeniami wynikającymi z sięgania po zakazane substancje. To oczywiście nie jedyne tematy poruszane przez profilaktyków.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - 07.2020
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - 07.2020 · fot. KPP Pszczyna


W ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni i wodni przypominają wypoczywającym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi omawiają m.in. zasady postępowania w przypadku ataku przez psa i ćwiczą z dziećmi pozycję "żółwia". Przypominają także numery alarmowe, a przede wszystkim jak zachować się w sytuacji zagrożenia i jak najbezpieczniej udzielić komuś pomocy.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.