Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2020
  • 12 lipca 2020
  • wyświetleń: 12854

[SONDA] Co myślą mieszkańcy na temat nazwy dla nowego ronda?

Powoli dobiega końca budowa ronda u zbiegu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec. Zapytaliśmy mieszkańców, co sądzą na temat nadawania nazw rondom. Szukaliśmy także odpowiedzi na pytanie co myślą o proponowanych nazwach - Rondo Powiatów Partnerskich i Rondo Powstań Śląskich. Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-sondy!Na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej powstaje rondo z czterema wlotami, średnicą 32 m, średnicą wyspy 17 m i szerokością jezdni 5,5 m. Inwestycja obejmuje również budowę zatoki autobusowej, ciągów pieszych i rowerowych i nowego oświetlenia. Planowany termin realizacji wyznaczono na dzień 31 października 2020 roku. Wiele wskazuje na to, że inwestycja zostanie oddana do użytku szybciej niż planowano.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni przegłosowali uchwałę o charakterze intencyjnym w sprawie zgłoszenia propozycji nadania nazwy "Ronda powiatów partnerskich" ww. skrzyżowaniu. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Natomiast w wyniku wspólnych rozmów i przeprowadzonych głosowań podczas spotkania Zarządu Osiedla Kolonia Jasna oraz Rady Sołeckiej Łąka przyjęto propozycję nazwy "Rondo Powstań Śląskich". Więcej informacji znajduje się tutaj.

Warto dodać, że podejmowanie uchwał w sprawach nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych należy do wyłącznej właściwości gminy. W praktyce procedowanie nazewnictwa ulic, rond poprzedzone jest inicjatywą radnych, obywateli, państwowych jednostek organizacyjnych, wśród których znajdują się jednostki samorządu terytorialnego.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj