pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lipca 2020
  • wyświetleń: 4712

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze na rynku w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W czwartek na pszczyńskim rynku trasę wojewódzką rozpoczęło Mobilne Biuro programu "Czyste Powietrze". To kolejny z projektów, którego celem jest eliminacja zanieczyszczeń związanych z niską emisją i smogiem. Mieszkańcy Pszczyny również mogą z niego skorzystać.

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze na rynku w Pszczynie
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze na rynku w Pszczynie - 9.07.2020 · fot. www.facebook.com/wfosigw.katowice


Akcja Czyste Powietrze organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie - powiedział Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

O tym jak ważna jest ochrona środowiska i walka o czyste powietrze mówiła zastępca burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok. - Jestem za wszystkim, co pozwoli nam, aby powietrze w Pszczynie było czyste, żebyśmy mogli łatwiej oddychać i abyśmy nie znajdowali się na niechlubnych miejscach w ekologicznych rankingach. Ważna jest wymiana starych pieców na nowe i docieplanie budynków, ale dużą uwagę należy poświecić także proekologicznej edukacji dzieci, młodzież i dorosłych. Ostatecznie to czy mamy czyste powietrze zależy w głównej mierze od nas samych.

Program Czyste Powietrze to program rządowy. W ramach promocji projektu na pszczyńskim rynku pojawili się również posłowie na Sejm RP: Grzegorz Gaża, Grzegorz Puda i Przemysław Drabek.

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze na rynku w Pszczynie - 9.07.2020
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze na rynku w Pszczynie - 9.07.2020 · fot. UM Pszczyna


Gmina Pszczyna równolegle realizuje także inne projekty związane z ochroną środowiska. To przede wszystkim kolejny etap Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE), w ramach którego już dotychczas wymienionych zostało ponad 650 pieców, a teraz wymienionych zostanie kolejnych kilkaset. Przeprowadzonych zostało też kilkaset termomodernizacji. To również program "Stop Smog", którego realizacji gmina Pszczyna podjęła się jako jeden z pierwszych samorządów w kraju.

Z każdym kolejnym rokiem działania mające na celu poprawę jakości powietrza są w Pszczyna intensyfikowane. Dzięki realizowanym programom finansowe wsparcie może trafić do osób najuboższych, które samodzielnie nie są w stanie podjąć się inwestycji.

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze na rynku w Pszczynie - 9.07.2020
Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze na rynku w Pszczynie - 9.07.2020 · fot. UM Pszczyna


W ostatnich latach zmodernizowane zostały również systemy ogrzewania we wszystkich gminnych budynkach administracyjnych. Obecnie w każdej komórce i jednostce Urzędu Miejskiego w Pszczynie funkcjonują wyłącznie systemy oparte na ogrzewaniu gazowym.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj