pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 2960

Pawłowickie szkoły stawiają na języki, sport i nauki ścisłe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Pawłowickie szkoły podstawowe i średnie przygotowały ciekawą ofertę dla swoich uczniów. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami kształcenia. Rekrutacja została przedłużona.

pracownia językowa
Pracownia językowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


W Szkole Podstawowej nr 1 nowością w przyszłym roku szkolnym będzie szósta klasa mistrzostwa sportowego, w której uczniowie będą szkolić się w kolarstwie i pływaniu. Zestawienie tych dwóch dyscyplin bardzo dobrze się uzupełnia oraz zwiększa efektywność treningów i osiągnięć sportowych. Uczniowie będą mieli tygodniowo 16 godzin wychowania fizycznego, z czego 12 poświęconych zostanie na treningi profilowe, a 4 godziny przeznaczone będą na realizację podstawy programowej. Natomiast klasy siódme i ósme mistrzostwa sportowego będą kontynuować naukę w klasach o profilu pływackim. Zapisy do klas mistrzostwa sportowego ciągle trwają.

Od września w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 i w Zespole Szkół Ogólnokształcących będzie można uczyć się w oddziałach dwujęzycznych, co oznacza, że niektóre przedmioty będą nauczane również w języku angielskim. W podstawówkach nauka w dwóch językach rozpocznie się od klasy siódmej. W SP 1 będzie to informatyka, drugim przedmiotem będzie biologia lub fizyka. Natomiast w roku szkolnym 2021/2022 w klasie ósmej w języku angielskim przekazywana będzie wiedza o społeczeństwie. Dwujęzyczna klasa będzie mieć zajęcia w wyremontowanej sali, wyposażonej w nowe meble i ergonomiczne krzesła. Dodatkowym wyposażeniem są 24 tablety ze wspólną szafą ładującą. Oczywiście ze sprzętu będą mogły korzystać również inne klasy. Remont i zakup wyposażenia zostały dofinansowane przez Fundację JSW, która na ten cel przekazała 30 tys. zł.

W SP 2 uczniowie będą uczyć się po angielsku informatyki i fizyki. Przygotowana pracownia językowa wspomagająca możliwości interaktywnej nauki języków obcych wyposażona została w meble, komputer nauczyciela zarządzającego pracownią, tablety dla 24 uczniów, oprogramowanie, monitor dotykowy, szafy na pomoce dydaktyczne. Na realizacje tego zadania szkoła również pozyskała darowiznę z Fundacji JSW, tym razem w wysokości 50 tys. zł.

Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych, chcący rozwijać kompetencje językowe, mogą kontynuować naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach w utworzonej tam właśnie klasie dwujęzycznej. Uczniowie będą mieli 6 godzin języka angielskiego, w tym cotygodniowe zajęcia w native spikerem, a dodatkowo fizyka, matematyka, informatyka i biologia również będą w języku angielskim. Zajęcia będą prowadzone w doskonale przystosowanym laboratorium językowym. Ponadto, będą mieli możliwość udziału w projektach międzynarodowych, wyjazdów na wykłady z matematyki i fizyki na Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnikę Śląską. Jest to klasa idealna dla osób, które wiążą swą przyszłość z naukami ścisłymi, medycyną lub językami obcymi. Rekrutacja została przedłużona do 31 lipca.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj