pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 4967

Złodziej ukradł rowery mieszkańców Pszczyny, Piasku i Woli

Popyt na "tanie" jednoślady, chwilowe niedopatrzenie, czy zbyt słabe zabezpieczenie lub zupełny jego brak mogą doprowadzić do utraty ulubionych "dwóch kółek". Przekonali się o tym niedawno kolejni mieszkańcy powiatu. Łupem sprawców padły 3 rowery, które właściciele pozostawili w piwnicy, przed sklepem i na terenie podziemnego parkingu. Pszczyńscy policjanci apelują - zapinajmy swoje rowery!

rower, policja
Policja apeluje o zabezpieczanie rowerów · fot. KPP Pszczyna


Pierwszy rower został skradziony w piątek w samo południe z terenu podziemnego parkingu znajdującego się na osiedlu Piastów w Pszczynie. Właściciel zabezpieczył swój cenny jednoślad linką i kłódką. Niestety te zabezpieczenia okazały się niewystarczające. Łupem sprawcy padł rower górski marki Kellys Gate 30 o wartości 4 tys. zł.

Kolejne rowery zostały skradzione następnego dnia. Rower górski marki Sovento, którego wartość wyceniono na 1500 zł, został zabrany sprzed sklepu w Piasku. Drugi jednoślad - marki Drakaw - o wartości 800 zł, został zabrany z piwnicy przy ul. Dębowej w Woli.

- Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Dlatego nie postawiajmy swoich cennych jednośladów bez nadzoru lub solidnego zapięcia. Dla amatorów cudzych rzeczy, zostawienie roweru bez odpowiedniego zabezpieczenia jest tylko zachętą do jego kradzieży - zwracają uwagę policjanci.

Przypominamy:
  • nie pozostawiajmy roweru bez nadzoru
  • zabezpieczajmy solidnymi zapięciami
  • przypinajmy rower do solidnego obiektu tj. stojak, latarnia, słup
  • demontujmy wszelkie wartościowe akcesoria tj. liczniki, lampki, koszyki
  • pomyślmy o zastosowaniu charakterystycznych oznaczeń na naszym rowerze

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.