Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 1692

Projekt Stacja Regneracja - trwają prace w Woli i Goczałkowicach

W Goczałkowicach-Zdroju oraz w Woli trwają prace w ramach projektu Stacja Regeneracja (StaR). To projekt realizowany przez LGD "Ziemia Pszczyńska" we współpracy z LGD "Żywiecki Raj" oraz LGD "Ziemia Bielska".

Umowa na dofinansowanie została podpisana przez partnerów projektu w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach w dniu 5 czerwca 2019 roku i wyniesie ponad 1 mln zł dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W każdej z członkowskich gmin powstaną obiekty małej architektury. Na naszym obszarze pojawią się one w dwóch wariantach - stacja naprawy rowerów + zestaw gier plenerowych lub stacja naprawy rowerów + ławka solarna. Łącznie inwestycja będzie realizowana w 34 lokalizacjach na terenie wszystkich partnerskich LGD, w tym na terenie LGD "Ziemia Pszczyńska" w 11 gminach członkowskich. W poniedziałek, 6 lipca rozpoczęły się prace budowlane w Goczałkowicach-Zdroju przy Starym Dworcu oraz w Woli.

Ławka solarna będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii słonecznej. Dzięki temu wieczorem będzie podświetlana (zastosowane zostanie oświetlenie LED). Zostanie też wyposażona w gniazda USB do ładowania telefonów komórkowych, a także 3 stojaki do rowerów.

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów będzie posiadała uchwyty umożliwiające podwieszenie roweru, a także niezbędne narzędzia na linkach: wkrętaki, klucze, imbusy czy łyżki do opon oraz ręczną pompkę rowerową. Podobna stacja znajdowała się już przy Starym Dworcu w Goczałkowicach. Została zdemontowana, będzie przeniesiona w inne miejsce na terenie gminy.

Podobne urządzenia zostały już zamontowane na terenie LGD "Ziemia Bielska":

stacja regeneracja
Stacja naprawy rowerów i zestaw gier plenerowych w Rudzicy · fot. LGD "Ziemia Bielska"


stacja regeneracja
Stacja naprawy rowerów i ławka solarna w Wilkowicach · fot. LGD "Ziemia Bielska"

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój, LGD Ziemia Pszczyńska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.