pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lipca 2020
  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 12137

[WIDEO, FOTO] Ktoś niszczy banery wyborcze kandydatów na Prezydenta RP

W niedzielę, 12 lipca ponownie udamy się do urn, by oddać swój głos na kandydata, który naszym zdaniem powinien zostać Prezydentem RP na najbliższe lata. W mieście wisi sporo plakatów i banerów przedstawiających sylwetki osób ubiegających się o to stanowisko. W miniony weekend część z nich została zniszczona. Mamy nagranie z dokonania aktu wandalizmu przy Rondzie Miast Partnerskich.Reklama zewnętrzna jest nierozłącznym elementem kampanii wyborczych. Im bliżej terminu głosowania, tym więcej pojawia się wielkopowierzchniowych banerów i plakatów z wizerunkami kandydatów. To nieuniknione, by pokazać się wyborcom i powalczyć o lepszy wynik. Niestety, pojawił się również inny proceder - wandalizm.

Zniszczone banery wyborcze kandydatów na Prezydenta RP - 6.07.2020 · fot. BM / pless.pl


W miniony weekend zniszczeniu uległy głównie banery wyborcze Rafała Trzaskowskiego. Na części z nich pojawiły się wulgarne napisy, na innych Gwiazda Dawida, a jeszcze inne zostały pocięte nożem. Niszczone są również banery wyborcze Andrzeja Dudy - np. ten zawieszony nad tunelem w ciągu ul. Bielskiej, czy - jak informują czytelnicy - przy ul. Żubrów w Jankowicach.

Zniszczone banery wyborcze kandydatów na Prezydenta RP - 6.07.2020
Zniszczone banery wyborcze kandydatów na Prezydenta RP - 6.07.2020 · fot. BM / pless.pl


W tym miejscu zwracamy się z apelem o nie niszczenie reklam wyborczych kandydatów! Warto nadmienić, że zgodnie z Art. 67. § 1. Kodeksu Wykroczeń "kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny. Policja przytacza również inny przepis, który może zostać zastosowany w tym przypadku. Jest to Art. 124. § 1 Kodeksu Wykroczeń "kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.