pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 3024

Mieszkańcy z wielkim sercem. Podsumowanie maseczkowej akcji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa na terenie gminy Pszczyna powstało wiele grup szyjących maseczki. Trudno doliczyć się ilości osób biorących udział w przedsięwzięciu, podobnie jak nie sposób dowiedzieć się ile dokładnie maseczek, fartuchów i odzieży trafiło w miejsca, gdzie potrzebny był sprzęt ochrony osobistej. Zaangażowani w pomoc spróbowali jednak podsumować swoje działania.

maseczki
Maseczki od początku pandemii szyły mieszkanki całej gminy Pszczyna · fot. UM Pszczyna


O takie podsumowanie pokusiła się grupa z Rudołtowic, gdzie w akcję szycia zaangażowało się ponad 260 osób. Koordynatorką była Katarzyna Wyroba. Obojętni na inicjatywę nie pozostali przedstawiciele takich placówek jak: Szkoła Podstawowa w Rudołtowcach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasku, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa w Łące, Żłobek Miejski, Przedszkole nr 5 w Pszczynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzionce, Szkoła Podstawowa w Brzeźcach, Przedszkole nr 6 w Pszczynie, Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej, a także Ośrodek Matki Boski Różańcowej na Osiedlu Stara Wieś w Pszczynie. Pomoc zaoferowały również Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Rodziców. Grupa z Rudołtowic ściśle współpracowała z inicjatywami "Szyjemy maseczki Bielsko-Biała" oraz grupą "Maseczki dla medyków Śląsk", której koordynatorem jest Anna Skrobol.

Warto podkreślić również ogromne wsparcie osób odpowiedzialnych za transport, darczyńców, a także osób, które użyczyły maszyn do szycia. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie niesienia pomocy, na pewnym etapie zaczęło ich brakować.

maseczki
Maseczki od początku pandemii szyły mieszkanki całej gminy Pszczyna · fot. UM Pszczyna


- Spotkałem się z ogromną mobilizacją naszych mieszkańców. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom. Największym problemem był z zakup materiału, dlatego z Referatu Zarządzania Kryzysowego w trzech partiach kupiliśmy materiał o wartości 15 tysięcy złotych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Koordynatorka akcji wyliczyła, że od końca marca do czerwca uszyto ponad 42 tysięcy maseczek.

maseczki
Maseczki od początku pandemii szyły mieszkanki całej gminy Pszczyna · fot. UM Pszczyna


Długa jest lista instytucji, które wsparcie otrzymały. Wśród nich znalazły się: szpitale, Oddziały Intensywnej Opieki Medycznej, Domy Pomocy Społecznej, służby mundurowe oraz pszczyńskie sołectwa i osiedla.

- Mieszkańcy naszej gminy wielokrotnie udowadniali, że w sytuacjach trudnych potrafią się zjednoczyć. Chciałbym im wszystkim podziękować za ogromne poświęcenie - dodaje burmistrz.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj