Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2020
  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 4035

Poręba: końcem września uczniowie będą mogli skorzystać z nowej sali

Elewacja sali gimnastycznej w Porębie jest już gotowa. Obecnie trwają prace przy wykończeniu wnętrza obiektu. W najbliższym czasie rozpocznie się także rozbudowa nowych ciągów pieszo-rowerowych. Tak wygląda plac budowy w końcowym etapie inwestycji.

Sala gimnastyczna w Porębie na ukończeniu - 07.2020 · fot. UM Pszczyna


Pod koniec września uczniowie będą mogli skorzystać z nowej, sportowej infrastruktury. Na tę inwestycję czeka ostatnia szkoła w gminie Pszczyna, która nie miała dotychczas swojej sali gimnastycznej.

- W ostatnich latach zrealizowaliśmy bardzo wiele inwestycji oświatowych. W tym roku kończymy rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie, a także wspomnianą salę gimnastyczną. Projektujemy budowę nowych przedszkoli w Czarkowie i Studzienicach. Robimy wszystko, aby stale poprawiać stan obiektów zarządzanych przez gminę. Tak, aby uczniowie mieli komfortowe warunki pracy - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Sala gimnastyczna w Porębie na ukończeniu - 07.2020
Sala gimnastyczna w Porębie na ukończeniu - 07.2020 · fot. UM Pszczyna


Inwestycja obejmowała budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią połączone przejściem z częścią istniejącą szkoły.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989 700 zł. Koszt inwestycji wynosi 3 075 000 zł.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.