pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lipca 2020
  • wyświetleń: 4410

Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do poniedziałku

W poniedziałek z Pszczyną pożegna się plenerowa wystawa pt. "Chichot życia". Olbrzymie srebrzyste rzeźby autorstwa znanego na całym świecie artysty Michała Batkiewicza od listopada ozdabiały nasz rynek.

Plenerowa wystawa "Chichot życia" tylko do piątku
Plenerowa wystawa "Chichot życia" - 06.2020 · fot. Andrzej Grynpeter


Wystawa "Chichot życia" to ponad pięciometrowe klauny, przybierające różne pozy. Zagościły u nas 26 listopada i były bardzo często fotografowaną przez mieszkańców i turystów atrakcją.

Michał Batkiewicz - światowej sławy artysta, którego prace znane są także w USA, Brazylii czy Kanadzie. Urodził się w Nowym Targu. Ukończył wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się również rzeźbą kameralną i ogrodową. W swojej pracy wykorzystuje np. karpackie kamienie w połączeniu z odlewami z brązu. W jego rzeźbach często pojawiają się motywy zwierzęce oraz przedmioty codziennego użytku, ale jak pokazuje ostatnia ekspozycja - również ciekawie ukształtowane sylwetki ludzkie.

Gmina Pszczyna czyni starania, aby w niedalekiej przyszłości w naszym mieście wystawione zostały kolejne dzieła artysty.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.