pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 lipca 2020
  • wyświetleń: 3276

Wsparcie dla Szpitala w Pszczynie

Artykuł sponsorowany:

Szpital powiatowy w Pszczynie otrzymał z budżetu Województwa Śląskiego czek w wysokości 608 tys. zł w ramach solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu z naszego województwa w zakresie zdrowia. Środki trafią do siedmiu szpitali powiatowych z regionu i opiewają na łączną kwotę 4,3 mln.

Szpitale powiatowe pełnią ważną funkcję w systemie ochrony zdrowia, co jest widoczne szczególnie w okresie walki z koronawirusem. Fundusz, który został przez Samorząd Województwa Śląskiego utworzony na ten cel, wynosi w sumie 11,3 mln zł, jest także konkretnym wsparciem dla naszych, lokalnych samorządów - mówi Poseł Na Sejm RP Grzegorz Gaża, który czynił starania, aby takie wsparcie trafiło również do pszczyńskiego Szpitala.

Grzegorz Gaża Patryk Pyrlik / UMWS
fot. Patryk Pyrlik / UMWS


Miasta i powiaty, które są wnioskodawcami, argumentowały swoje prośby koniecznością zakupu dodatkowego sprzętu: aparatów USG i RTG, respiratorów, defibrylatorów, kolumn endoskopowych.

Czeki wręczył Marszałek Woj. Śląskiego Jakub Chełstowski, a w imieniu Powiatu Pszczyńskiego czek odebrał Wicestarosta Damian Cieszewski oraz Dyrektor Szpitala Marcin Leśniewski.