pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • wyświetleń: 1317

Złoty zegarek kontra srebrny zegarek - pojedynek klasyków

Materiał partnera:

Przy wyborze zegarka jest wiele aspektów, które warto wziąć pod uwagę. Od lat trwa dyskusja, które czasomierze są lepsze. Na rynku dominują srebrne akcenty, ale czy to oznacza, że złoty zegarek już na starcie jest na straconej pozycji? Niekoniecznie i dzisiaj się o tym przekonasz.

Złoty zegarek kontra srebrny zegarek - pojedynek klasyków


Gust jest najważniejszyOczywiście w przypadku wyboru biżuterii, a zegarki są jej częścią, najważniejsze są emocje. Racjonalne podejście do zakupu czasomierza powinno mieć miejsce w kilku aspektach, jednak o nich dowiesz się później. Kluczową sprawą jest to, czy złoty zegarek przypadł Ci do gustu? Jeśli nie lubisz złotych akcentów trudno mówić o przewadze srebrnych modeli nad ich złotymi odpowiednikami. Gdy sytuacja nie jest tak jednoznaczna, to otwiera się przed Tobą szerokie pole do dyskusji ze sprzedawcą.

Złoty zegarek jest funkcjonalnyZłoty zegarek i jego srebrny odpowiednik mogą być tak samo funkcjonalne. Wszystko zależy od tego, jak czytelna jest tarcza zegarka, jak mocno widoczne są wskazówki. Rodzaj metalu ma tutaj najmniejsze znaczenie, ponieważ każdy z nich pokazuje aktualny czas. Podstawowe zadanie czasomierza jest zrealizowane perfekcyjnie. Teraz nadszedł właściwy moment, żeby przedstawić Ci nieco bardziej skomplikowane aspekty posiadania złotego zegarka.

Zegarek wykonany ze złota wymaga większej uwagiUniwersalny charakter srebrnych zegarków sprawia, że można poświecić im nieco mniej, nomen omen czasu. Pasują niemal do każdego stroju, a gdy delikatnie się zarysują, to na srebrnej powierzchni rysy są bardzo mało widoczne. Złoty zegarek jest inny. Jego bardziej luksusowy charakter, który przyciąga spojrzenia, wymaga innego podejścia. Przede wszystkim panie powinny uważać, do czego ubierają swój model. Jeśli ma on złote akcenty, doskonale połączy się z czernią bielą i kolorem czerwonym. Pozostałe barwy są już mniej oczywistym wyborem. Jeśli chcesz kupić złoty zegarek, musisz na niego dużo bardziej uważać. Są one bardziej podatne na uszkodzenia.

Złoty zegarek kontra srebrny zegarek - pojedynek klasyków


Minimalizm kluczem do sukcesuJeśli lubisz mieć na nadgarstku złoty zegarek i jesteś mężczyzną, musisz zwrócić uwagę na wielkość czasomierza i jego grubość. Duże modele z grubą bransoletą w kolorze złota mogą kojarzyć się negatywnie. W tej sytuacji luksusowy charakter znika w mgnieniu oka. Zastępuje go trudny do uratowania innymi elementami garderoby kicz. To właśnie nadmiar złota jest największą wadą czasomierzy w porównaniu do ich srebrnych odpowiedników. Szeroka srebrna bransoleta mniej rzuca się w oczy. Dobrym przykładem złotego zegarka zaprojektowanego ze smakiem jest AtlanticSeagold. Łączy w sobie elegancję z odpowiednią nutą piękna, które bije wprost ze złota.