pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 11708

Pierwszy koncert zarejestrowany w Ogrodach Kapias już w sieci!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kapias" podaj

Muzyka Beethovena i Chopina na tle pięknych, goczałkowickich widoków. Od niedzieli, 5 lipca wysłuchamy wyjątkowych koncertów w internecie. W projekcie wzięli udział lokalni muzycy.Z powodu pandemii organizacja koncertów w tradycyjnej formie nie jest wskazana. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju przystąpił do realizacji projektu, który umożliwia spotkania z wysoką kulturą w sposób całkowicie bezpieczny - w internecie.

Projekt "Jubileuszowy cykl koncertów - L. van Beethoven i F. Chopin" uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura w sieci" Narodowego Centrum Kultury. Przewiduje on nagranie cyklu koncertów poświęconych twórczości dwóch wielkich kompozytorów, w związku z przypadającymi w tym roku rocznicami urodzin: 250-lecia Ludwiga van Beethovena oraz 210-lecia Fryderyka Chopina. Koncerty zostaną zarejestrowane na tle ciekawych, goczałkowickich plenerów i udostępniane na platformie YouTube oraz na stronach i portalach Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Gminy.

W Ogrodach Kapias nagrywano pierwszy z jubileuszowego cyklu koncertów muzyki Beethovena i Chopina. Wystąpili Marta Lucjan i Karol Lucjan - 25.06.2020 · fot. ar / pless.pl


25 czerwca rozpoczęły się nagrania. Pierwsza część koncertów została zarejestrowana w pięknych okolicznościach Ogrodów do Zwiedzania Kapias. W lipcu nagrania odbędą się w okolicach Parku Zdrojowego, przy Starym Dworcu.

Podczas koncertów zaprezentują się uzdolnieni muzycy: Marta Lucjan, Magdalena Lucjan, Karol Lucjan, Anna Lipiak oraz dr Grzegorz Niemczuk.

Koncerty będą udostępniane w kolejne wakacyjne niedziele. Pierwsza emisja odbędzie się 5 lipca. Premiera o godzinie 17.00.

Więcej o projekcie przeczytacie w artykule W Ogrodach Kapias nagrywali muzykę Beethovena i Chopina.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kapias

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kapias" podaj