pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2871

Deszczowo-burzowy wschód słońca na Baraniej Górze z "Diablakiem"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Prognozy pogody na 26/27 czerwca dla rejonu Baraniej Góry były bardzo dobre. Brak deszczu i burze, które zapowiadane były maksymalnie do 23.00 pozwalały na podjęcie próby wejścia nocą na Baranią Górę (1220m. n.p.m.) i podziwiania wschodu słońca. Niestety w trakcie wyprawy pogoda się zmieniła.

Deszczowo-burzowy wschód słońca na Baraniej Górze z 'Diablakiem" 26.06/27.06.2020 · fot. UKST Diablak


Chociaż wszyscy uczestnicy wycieczki sami sprawdzali i analizowali pogodę i bez żadnego przymusu podjęli indywidualną decyzję o wyjściu w góry, w trakcie wyprawy pogoda się zmieniła. Przy przelotnych opadach turyści dotarli w rejon podszczytowy Baraniej Góry. Od tego miejsca do szczytu zostało kilkaset metrów odsłoniętego terenu. Warto podkreślić, że na szczycie znajduje się stalowa wieża widokowa o wysokości 15,25m. Dokładnie te elementy: wieża widokowa i odsłonięty teren oraz nasilenie się opadów i nieprognozowane wystąpienie około 4 rano burzy w rejonie otaczającym Baranią Górę spowodowało podjęcie przez przewodników decyzji o niezdobywaniu szczytu i powrocie do miejsca wyjścia, czyli do Wisły Czarne Fojtuli.

Bezpieczeństwo uczestników i zdrowy rozsądek to czynniki, które są najważniejsze w organizacji wyjazdów i działalności UKST "Diablak". Jako organizatorzy staramy się odpowiadać na potrzeby i aspiracje turystów, jednak w pewnych sensownych granicach związanych przede wszystkim z ich bezpieczeństwem. Chociaż szczyt nie został zdobyty a wschód słońca niezobaczony, to liczna grupa turystów wróciła do Pszczyny bogatsza o nowe doświadczenia. W trakcie wycieczki uczestnikom oprócz informacji krajoznawczych przekazano zasady poruszania się w terenie górskim w czasie nocy, zasady związane z zachowaniem się w czasie wystąpienia burz. Przedstawione zasady i dostosowanie się do nich umożliwiło uczestnikom bezpieczne i sprawne pokonanie trasy.

Wczesnym ranem 27 czerwca, mimo wszystko zadowolona z wycieczki grupa wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo wspólnie możemy więcej. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku. Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki:  • 05.07 - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki (Hala Miziowa)
  • 08.07 - wyjazd na ściankę wspinaczkową
  • 12.07 - wycieczka na Słowację (Wielki Chocz) - niebawem potwierdzimy, czy wyjazd na pewno się odbędzie,
  • 18.07 - wycieczka Słowacja Tatry Wysokie (Sławkowski Szczyt) - niebawem potwierdzimy, czy wyjazd na pewno się odbędzie,
  • 02.08 - wyjazd na spływ Dunajcem,
  • Wycieczki 12,18 lipca oraz 2 sierpnia wkrótce na stronie internetowej UKST Diablak.


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu: skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/

Zapraszamy! UKST Diablak

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj