pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • 27 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4985

Pszczyńska placówka oświatowa będzie miała kocioł elektrodowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Podczas konferencji Think Eco! Forum "Czyste powietrze, czysta Polska - mapa drogowa polskiej energetyki" burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol otrzymał symboliczny czek na kwotę 100 tys. zł na montaż instalacji kotła elektrodowego Eco Power wraz z systemem fotowoltaicznym o mocy 15 kWp. Zostanie on zainstalowany na jednej z pszczyńskich placówek oświatowych.W Muzeum Zamkowym w Pszczynie w czwartek, 25 czerwca spotkali się przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, rządu, samorządów, a także świata nauki i biznesu, aby rozmawiać o czystej energii, ekologii, odnawialnych źródłach energetyki oraz sposobach finansowania podobnych przedsięwzięć.

- Dzięki współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą , a przede wszystkim przedsiębiorstwem, które produkuje piece zasilane energią elektryczną taki piec trafi do jednej z naszych placówek oświatowych. Jest to duży dar i udogodnienie dla samej placówki. Odpowiednią placówkę wybieramy ponieważ potrzebna jest odpowiednia dokumentacja techniczna. Prawdopodobnie będzie to jedno z przedszkoli - poinformował burmistrz Dariusz Skrobol.

Czek został ufundowany przez konsorcjum: Kotły Elektrodowe Eco Power, Regionalną Izbę Gospodarczą w Pawłowicach, Perez Photovoltaic i Rentnow Karina Kowalik.

Czek dla pszczyńskiej placówki oświatowej
Czek dla pszczyńskiej placówki oświatowej - 25.06.2020 · fot. UM Pszczyna


Organizatorem wydarzenia była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, współorganizatorami Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Podsumowaniem debaty z udziałem ponad trzydziestu ekspertów będzie stworzenie rekomendacji dotyczących mapy polskiej energetyki na lata 2020-2023.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj