Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 czerwca 2020
  • wyświetleń: 991

Jakie czynniki należy brać pod uwagę dokonując wyboru materaca? Wskazówki specjalistów Hilding Anders

Materiał partnera:

Zbliża się okres wakacyjny, więc zapewne wiele osób postanowiło zrzucić zbędne kilogramy żeby nieco lepiej wyglądać w stroju kąpielowym. Wbrew pozorom żeby schudnąć 5 kg wcale nie trzeba mega restrykcyjnych diet. Wystarczy kilka kompromisów w diecie żeby zacząć efektywnie chudnąć

Jakie czynniki należy brać pod uwagę dokonując wyboru materaca? Wskazówki specjalistów Hilding Anders


Jak wybrać materac - dobieramy materac do wagiObiegowa opinia głosi, że dobry i zdrowy materac musi być twardy. Niestety opinia ta zapomina dodać, że twardość w tym wypadku jest pojęciem subiektywnym, a materac musi przede wszystkim być wygodny i zapewniać stabilne podparcie kręgosłupowi.

Twardość materaca przez większość producentów określana jest parametrem H i jest ściśle powiązana z wagą użytkownika. Mówiąc krótko: im wyższa waga, tym twardszy powinien być materac. Dla osób o niskiej wadze lepsze będą materace piankowe (Zobacz: Jakie są opinie na temat materacy piankowych? Jak dobrze wybrać?), osoby cięższe powinny zdecydować się na materac sprężynowy.

Osoby lekkie (dzieci i osoby bardzo szczupłe) mogą spać na materacach określanych jako miękkie. Osoby o wadze poniżej 60 kg najlepiej wyśpią się na materacach średnio twardych. Materace twarde przeznaczone są dla osób o wadze 60 - 80 kg. Osoby ważące więcej powinny sięgnąć po materace bardzo twarde. Warto zwracać uwagę na oznaczenia producentów, bo granice między poszczególnymi twardościami są dość płynne. Przykładowo Hilding Anders oferuje cztery rodzaje twardości materaców, dodatkowo można w nich przekładać warstwy pianki, by jak najlepiej dobrać twardość do osobistych preferencji. Inni producenci mają własne rozwiązania.

Osoby, które ważą więcej niż 100 kg, powinny rozważyć materace kokosowe, jako najlepiej dopasowane do ich potrzeb. Taki materac jest twardy, ale elastyczny, dopasowuje się do kształtu ciała, jednocześnie zachowując zwartą i pierwotną strukturę przez długie lata.

Jak wybrać materac - dobieramy materac do wzrostuPrzy ustalaniu rozmiaru materaca bierze się pod uwagę głównie szerokość, bo rozmiar jest standardowy. Faktycznie, 200 cm to wystarczająca długość dla większości osób i takie też materace produkuje marka Hilding Anders. Jednak trzeba pamiętać, że materac powinien być przynajmniej o 20 cm dłuższy od wzrostu osoby, która na nim śpi. Jeśli jest bardzo wysoka, to zapewne ma też długie stopy, a w takim wypadku warto dodać nawet 30 cm. Osoby, które mają więcej niż 180 cm wzrostu, powinny zamówić materac na wymiar.

Przeczytaj także: Jaki materac do spania na podłodze? Czy warto rezygnować z łóżka?

jak-wybrac-materac-dobieramy-materac-do-wzrostu


Jak wybrać materac - dobieramy materac do stanu zdrowiaTo kryterium może wydawać się nieco na wyrost, bo przecież osoby zdrowe i chore tak samo potrzebują codziennej dawki regenerującego snu. To prawda, jednakże osoby mające problemy zdrowotne mogą sobie pomóc, wybierając odpowiedni materac.

Najpopularniejsze materace medyczne to materace ortopedyczne, wybierane przez osoby z problemami kostno-stawowymi. Dobrym przykładem będzie materac Hilding Makarena. Warto jednak wiedzieć, że materac medyczny może pomóc także w przypadku problemów z krążeniem i nadciśnieniem. Są też materace stworzone z myślą o osobach obłożnie chorych, które zabezpieczają przed powstawaniem odleżyn. Marka Hilding Anders specjalnie z myślą o takich osobach stworzyła materac Hilding Rumba.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.