pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • 28 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5017

Powiat pszczyński wysoko w ogólnopolskim rankingu finansowym

W III edycji Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego powiat pszczyński zajął 37. miejsce, wśród 314 powiatów ziemskich w Polsce.

park, pszczyna, muzeum, zamek, wiosna
Powiat pszczyński wysoko w ogólnopolskim rankingu finansowym · fot. pszczyna.tv


W rankingu finansowym eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przebadali, w jaki sposób 2790 jednostek samorządu terytorialnego w Polsce gospodaruje budżetem. Samorządy podzielono według pięciu kategorii: gmin wiejskich, gmin miejsko-wiejskich, gmin miejskich, miast na prawach powiatu oraz powiatów ziemskich.

W grupie 314 powiatów ziemskich powiat pszczyński uplasował się na 37. miejscu. - Zajęcie wysokiej pozycji w ogólnopolskim rankingu świadczy o tym, że sprawnie i efektywnie zarządzamy finansami naszego powiatu, a jego kondycja finansowa ma się dobrze - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Na samorządy nakładanych jest coraz więcej nowych zadań, a nie idą za tym dodatkowe wpływy do budżetu. W odpowiedzialnym zarządzaniu samorządowymi środkami liczy się przede wszystkim gospodarność. Olbrzymia skuteczność powiatu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych pozwala nam kilka razy mnożyć każdą wydawaną na inwestycje złotówkę ze środków własnych. Dzięki temu podnosimy jakość życia naszych mieszkańców - dodaje.

Zestawienie przygotowano na podstawie siedmiu wskaźników, m. in udziału dochodów własnych w dochodach ogółem, relacji nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udziału wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem oraz relacji zobowiązań do dochodów ogółem.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.