Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3979

Pszczyna gminą bezemisyjną? Włodarze spotkali się z ekspertami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

O zastosowaniu i budowie najnowocześniejszych systemów opartych na energetyce wodorowej z ekspertami SBB Energy rozmawiali starosta pszczyński Barbara Bandoła, a także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Spotkanie z ekspertami SBB Energy - 24.06.2020
Spotkanie z ekspertami SBB Energy - 24.06.2020 · fot. UM Pszczyna


W spotkaniu, które miało miejsce 24 czerwca w Urzędzie Miejskim, udział wzięli również przedstawiciele Gminy Pszczyna oraz Starostwa Powiatowego. Za pośrednictwem video swoje uwagi przedstawiali specjaliści z firmy Simens.

Eksperci od 25 lat pracują w sektorze energetyki. Obecnie szukają miejsc, gdzie możliwe byłoby zastosowanie jednego z pierwszych w Polsce rozwiązań mających na celu wykorzystanie wodoru do pozyskania energii. Tym samym stworzenia bezemisyjnej gminy. Takie efekty można osiągnąć po 7-10 latach od wdrażania rozwiązań.

Sporo uwagi poświęcono na finansowanie podobnych działań. Burmistrz Dariusz Skrobol zwrócił uwagę, że nawet przy niewielkich wkładach własnych gmin, sięgających od 5 do 10%, samorządów nie stać na wsparcie tak potężnych inwestycji. Zainteresowana strona wskazała jednak przykłady, gdzie podobne przedsięwzięcia zyskały nawet stuprocentowe finansowanie. W tym przypadku zarówno burmistrz, jak i starosta wyrazili chęć współpracy przy opracowywaniu koncepcji, która zostanie skierowana do Ministerstwa Rozwoju. Pozytywna opinia byłaby zielonym światłem do tego, aby wystąpić po środki do Unii Europejskiej.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.