pless.pl

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3501

Bezpieczne studia w Akademii WSB w Cieszynie - trwa rekrutacja

Artykuł sponsorowany:

Akademia WSB w Cieszynie prowadzi rekrutację studentów na nowy rok akademicki 2020/2021. Cieszyński wydział, tej jednej z najlepszych niepublicznych uczelni w Polsce, co roku poszerza swoją ofertę. Na studentów czeka kilka nowych specjalności oraz atrakcyjne promocje, w tym takie dostępne tylko do 30 czerwca.

wsb
Rektor - dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB


Akademia WSB - najlepsza spoza Warszawy, 6 miejsce w PolsceAkademia WSB od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych polskich uczelni niepublicznych. W rankingu Perspektyw zajęła 6 miejsce - najwyższe wśród uczelni spoza Warszawy. To duży sukces, który stał się możliwy dzięki nowoczesnym programom studiów i praktycznemu podejściu do kształcenia. W Cieszynie Akademia WSB prowadzi otwartą rekrutację na 5 kierunków studiów wyższych: inżynierskich, licencjackich i magisterskich.

Studia na 100% mimo pandemiiAkademia WSB to jedna z pierwszych uczelni w Polsce, która dostosowała się w 100% do nowej rzeczywistości - studiów w czasie pandemii. Dzięki temu, studenci Akademii WSB nie tylko uczestniczą w zajęciach online, korzystają z platformy e-learningowej oraz biorą udział w zajęciach wykorzystujących technologię wirtualnego laboratorium, ale przede wszystkim nie tracą czasu.

Akademia WSB w CieszynieWydział Zamiejscowy w Cieszynie Akademii WSB istnieje od 12 lat i stał się w tym czasie największym wydziałem uczelni poza Dąbrową Górniczą. W budynku przy ul. Frysztackiej 44 można rozwijać swoje pasje, solidnie przygotować się do zawodu ale również poznać przyjaciół na całe życie.

Informatyka. Studia dla programistów i nie tylkoInformatyka w Akademii WSB to jedna z najlepszych propozycji edukacyjnych w kraju. Akademia WSB jako jedyna Uczelnia w regionie i jedna z niewielu w kraju znalazła się wśród zwycięzców konkursów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Cieszynie studenci mogą wybrać jedną z następujących specjalności: Inżynieria oprogramowania, Mechatronika i inteligentne rozwiązania informatyczne, Sieci komputerowe i bazy danych, Informatyka przemysłowa oraz Grafika komputerowa i projektowanie serwisów www

Logistyka, jakość, BHPKierunkiem, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów w Cieszynie jest zarządzanie i inżynieria produkcji. Interdyscyplinarny program studiów umożliwia kształcenie specjalistów, potrafiących łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. W ramach kierunku można wybrać specjalności: Inżynier BHP, Logistyka i transport, Zarządzanie jakością w produkcji i usługach lub Zarządzanie przedsiębiorstwem. Studia trwają 3,5 lub 5 lat i kończą się zdobyciem tytułu inżyniera lub magistra inżyniera.

Wojsko, Policja, Straż GranicznaAkademia WSB na kierunku Bezpieczeństwo narodowe kształci studentów, którzy po ukończeniu studiów pracują w służbach mundurowych takich jak: Wojsko, Policja czy Straż Graniczna. Z myślą o takich studentach Uczelnia włączyła się w program Legia Akademicka, dzięki któremu w czasie studiów można odbyć dwa szkolenia wojskowe - zakończone zdobyciem stopnia wojskowego - finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Natomiast absolwenci Akademii WSB, którzy rozpoczną służbę w Policji mogą liczyć na skrócone o połowę szkolenie wstępne. Najpopularniejszą specjalnością kierunku Bezpieczeństwo narodowe jest Kryminalistyka.

Studia menedżerskie - czyli połączenie psychologii z zarządzaniem i ekonomiąKierunek studia menedżerskie łączy w sobie wiedzę i umiejętności z takich dziedzin jak ekonomia, psychologia, prawo, finanse. Studia licencjackie trwające 3 lata, w ramach których można wybrać takie specjalności jak: Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie, Menedżer projektu, Menedżer zasobów ludzkich, Menedżer turystyki oraz nowe specjalności w całości w języku angielskim Project manager i Hr manager.

Nowości w ofercie Akademii WSB w CieszynieOd nowego roku akademickiego 2020/2021 studenci mogą wybrać kilka nowych specjalności. Na kierunku Informatyka: Inżynieria oprogramowania oraz Mechatronika i inteligentne rozwiązania informatyczne, natomiast kierunek Studia menedżerskie poszerzył ofertę o dwie specjalności w języku angielskim.

Rekrutacja trwa. Warto skorzystać z promocjiNa osoby, które zdecydują się rozpocząć studia w Akademii WSB i złożą dokumenty jeszcze w czerwcu, czeka sporo promocji. Wśród nich promocja skierowana do tych, którzy wybiorą studia zaoczne (niestacjonarne) I stopnia (inżynierskie lub licencjackie) - zniżka 710 zł (bezpłatny miesiąc studiów i wpisowe gratis). Promocje przygotowano także dla rozpoczynających studia magisterskie - przez cały pierwszy semestr czesne wynosi tylko 100 zł miesięcznie! Rejestracja do 30 czerwca po prostu się opłaca.

Studia dzienne za 100 zł miesięcznie przez cały pierwszy rokDzięki programowi "Wsparcie na starcie" to możliwe. Przez cały pierwszy rok opłaty miesięczne dla studentów studiów dziennych (stacjonarnych) wynoszą 100 zł. Taka oferta czeka na tych, którzy zarejestrują się na studia dzienne do 15 lipca.

Jakie dokumenty są potrzebnePodstawowym dokumentem jaki musi posiadać kandydat na studia jest świadectwo maturalne. Na podstawie świadectwa oraz dokumentu tożsamości w kilkanaście minut można zostać studentem i cieszyć się w spokoju resztą wakacji.

Kiedy dowiem się, że jestem przyjęty/przyjętaRekrutacja na studia trwa około 30 minut, więc po dostarczeniu wymaganych dokumentów, można być pewnym przyjęcia na wybrany kierunek.

Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze by się dostać na studiaDla Akademii WSB ważne są wyniki jakie studenci osiągają na studiach, ich zaangażowanie i chęć rozwoju. Wybór przedmiotów zdawanych na maturze oraz wyniki maturalne nie są kryterium od którego zależy przyjęcie na studia. By zachęcić najlepszych uczniów do studiów w Akademii WSB przygotowano specjalne stypendium za wyniki na maturze, które można otrzymać już od początku studiów.

3 dni studiujesz 2 dni pracujesz? Czy musze pracować?Program 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz to przełomowy projekt skierowany do studentów studiów dziennych (stacjonarnych). Zakłada on możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w czasie studiów dziennych. Studenci Akademii WSB mają zajęcia przez 3 dni w tygodniu - środa, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą - ale nie muszą - przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa.

Stypendia już od pierwszego dnia studiówDla studentów niepełnosprawnych lub w nieco gorszej sytuacji materialnej Akademia WSB przygotowała stypendia, z których korzystać można już od początku studiów.
Specjalne stypendium przygotowano dla kandydatów na studia, który osiągnęli najlepsze wyniki maturalne lub mają osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych.

Wyjedź na ErasmusaJak zapewniają pracownicy Działu Współpracy Zagranicznej Akademii WSB istnieje wiele możliwości wyjazdów zagranicznych w czasie studiów.  W ramach programu Erasmus można wyjechać na część studiów za granicą do jednego z ponad 100 partnerskich uniwersytetów. Popularnością cieszą się również wakacyjne praktyki w ramach Erasmusa, gdzie można połączyć zwiedzanie ciekawych miejsc z pracą. Studenci z Cieszyna w ten sposób odwiedzali wielokrotnie Hiszpanię, Grecję, Portugalię czy chorwacki Dubrownik.

Możesz ale nie musiszAkademia WSB stwarza swoim studentom wiele możliwości rozwoju - dodatkowe szkolenia, możliwość zdobycia cennych certyfikatów, koła naukowe, wyjazdy w góry, konferencje naukowe, aktywność sportowa w AZS. To czy z nich skorzystasz - zależy od Ciebie. Uczelnia nie zmusza do aktywności, na które nie masz ochoty. Możesz, ale nie musisz.

Studia w Akademii WSBBezpieczeństwo narodoweInformatykaStudia menedżerskieZarządzanie i inżynieria produkcjiSTUDIA MAGISTERSKIE

ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiAkademia WSB w Cieszynie
Akademia WSB w Cieszynie


Akademia WSB


Wydział Zamiejscowy w CieszynieRekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100