pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • 1 lipca 2020
  • wyświetleń: 43672

W gminie obowiązuje nowy harmonogram odbioru odpadów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Obowiązuje już nowy harmonogram odbioru odpadów z posesji na terenie gminy Pszczyna. Poza dotychczasowymi odpadami, zmieszanymi, segregowanymi (podzielonymi na różne frakcje) i popiołem, pojawia się w terminarzu pozycja bioodpadów. Taki podział narzuciły samorządom nowe przepisy w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Remondis, śmieci, odpady, wywóz,
Od lipca będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Nowy harmonogram obejmuje okres od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku. Można go pobrać ze strony internetowej gospodarkaodpadami.pszczyna.pl. Znajdują się tam tabele osobno dla miasta Pszczyna i dla każdego sołectwa w naszej gminie. W tabelach wyszczególnione zostały nazwy ulic, a w kalendarzu kolorami podzielone rodzaje odpadów: czerwonym zaznaczono odpady zmieszane, żółtym - segregowane (szkło, papier, plastik i metal), zielonym - bioodpady, białym - popiół.

remondis, kontener, kubeł, kosz, bioodpady
Tak wygląda pojemnik na bioodpady, który mieszkańcy otrzymają od firmy Remondis · fot. UM Pszczyna


To właśnie bioodpady są nowym elementem w harmonogramie. Ich odbiór prowadzony będzie tam, gdzie właściciel nieruchomości nie zgłosił kompostowania. Na bioodpady przeznaczone są brązowe pojemniki.

Podział na wymienione frakcje wynika z prawa krajowego, a dokładnie ze znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj