pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 7255

608 tysięcy złotych dla pszczyńskiego szpitala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie w kwocie 608 tysięcy złotych na organizację septycznego bloku operacyjnego i porodowego oraz zakup specjalistycznego sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Szpital Powiatowy w Pszczynie
Szpital Powiatowy w Pszczynie otrzymał dofinansowanie w kwocie 608 tysięcy złotych · fot. Powiat


W poniedziałek, 22 czerwca radni Sejmiku Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjęli cykl uchwał udzielających pomocy finansowej miastom na prawach powiatu i powiatom w formie dotacji celowej dla prowadzonych przez nie placówek ochrony zdrowia. Środki otrzymają te szpitale powiatowe, których nie objęły dotacje z funduszy UE na walkę z koronawirusem. 608 tys. zł wsparcia trafi do Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Celem programu solidarnościowego jest zapewnienie pomocy śląskim szpitalom, aby mogły przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się, zapobieganiu i zwalczaniu COViD-19. Powiat pszczyński przekaże na zadanie wkład własny w wysokości ok. 153 tys. zł.

- Spółka prowadząca szpital planuje wydzielić osobną strefę, w której medycy będą mogli udzielać nagłych świadczeń pacjentom podejrzanym o zakażenie lub zakażonym wirusem, nie dopuszczając do kontaktu z niezakażonymi pacjentami - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Za 761 tys. zł zakupimy sprzęt dla septycznego bloku operacyjnego i porodowego: respirator, kolumnę endoskopową, defibrylator z wyposażeniem, aparat do znieczulenia, tor wizyjny z wideobronchoskopami do diagnostyki endoskopowej płuc, łóżko na OIOM oraz różne rodzaje kardiomonitorów - dodaje.

To kolejne środki, które powiat pszczyński otrzyma w tym roku na zakup sprzętu dla szpitala. Gminy powiatu przekazały 450 tys. zł na zakup respiratorów oraz agregatu prądotwórczego (po 100 tys. zł gminy: Suszec, Miedźna, Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój oraz 50 tys. zł gmina Kobiór). Powiat pszczyński w tym roku przeznaczył 1 mln zł na bieżącą działalność szpitala, a w tegorocznym budżecie zaplanował także 1,5 mln zł na remonty oraz zakup urządzeń.

ar, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj