pless.pl

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1487

Wynajem floty samochodowej - w jaki sposób go zrealizować?

Materiał partnera:

Trzonem funkcjonowania większości firm transportowych lub logistycznych są należące do nich tabory samochodowe.

Wynajem floty samochodowej - w jaki sposób go zrealizować?


Niemniej posiadanie ich na własność generuje potrzebę dostępu do adekwatnych środków finansowych. Aby rozwiązać ten problem, poszczególne przedsiębiorstwa korzystają z leasingu floty. Co więcej istnieją też inne metody finansowania taboru.

Opcja 1: LeasingLeasing to w gruncie rzeczy najpowszechniejsza forma finansowania floty firmy. Warto wspomnieć, że tendencja ta nie tyczy się jedynie mniejszy i średnich firm. Powodem tego stanu rzeczy są wysokie comiesięczne opłaty ratalne. Kluczowym elementem leasingu jest to, że może znacznie ograniczyć sprawy administracyjne firmy, ponieważ klient przestaje przejmować się kontrolami serwisowymi i technicznymi. Rynek oferuje leasing finansowy i operacyjny, różniące się kształtem umowy.

Wynajem floty samochodowej - w jaki sposób go zrealizować?


Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

W pierwszym przypadku pojazdy floty stanowią część majątku właściciela, a firma najczęściej kupuje je po upłynięciu terminu współpracy. Podmioty leasingowe nie widzą korzyści z odzyskiwania pojazdów, które wcześniej były zazwyczaj intensywnie eksploatowane. Leasing operacyjny opiera się na czasowym przekazaniu samochodów i wymaga ich zwrotu.

Opcja 2: Wynajem o charakterze długoterminowymJest również znany jako "pełna usługa leasingowa" i ma wiele przydatnych zalet. Mowa tutaj to o możliwości podpisania umowy pozwalającej na odliczenie podatku VAT, braku konieczności zajmowania się przeprowadzaniem regularnych kontroli o charakterze technicznym, nadzorowaniu kosztów paliwowych, uniknięciu konieczności odsprzedaży aut przez klienta.

Opcja 3: KredytNawet jeśli przedsiębiorcy mogą chcieć posiadać flotę na stałe, niekoniecznie muszą mieć dostęp do wystarczającego kapitału. Rozwiązaniem jest odpowiedni kredyt. Wiele instytucji bankowych udziela na ten cel pożyczek, wymagających dołączenia ubezpieczenia ubezpieczeniowego i uiszczenia kosztów prowizji. Najlepiej przeglądać pakiety kredytowe różnych banków, aby wybrać bank charakteryzujący się niskim oprocentowaniem.

PodsumowanieWynajem floty samochodowej można zrealizować na różne sposoby, więc dostęp do taboru nigdy nie był tak realny, jak właśnie dzisiaj. Przy czym należy pamiętać, że samochodom przyda się implementacja sprzętu w postaci monitoringu GPS, aby w pełni wykorzystać ich potencjał i ułatwić wykonywanie poszczególnych obowiązków kadrze.