pless.pl

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1226

Ginko biloba - jak działa?

Materiał partnera:

Inaczej znany jako miłorząb, a ściślej- miłorząb dwuklapowy. Stanowi jedną z najpowszechniejszych roślin wykorzystywanych masowo na terenie Chin. W postaci kapsułkowej dostępny w certyfikowanych preparatach takich marek jak znana firma suplementowa Swanson. Ginko biloba to gatunek coraz częściej zaliczany do superfoods. Powód? Mnóstwo korzyści dla organizmu oraz bogaty skład. Na co wpływa dokładnie?

Ginko biloba - jak działa?


Reliktowa odmianaTytułowa roślina znana jest w Polsce przede wszystkim za sprawą księżnej Lubomirskiej, która postanowiła sprowadzić ten gatunek na obszar swojej posiadłości w podrzeszowskim Łańcucie. Po dziś dzień miłorząb w opisywanej postaci można podziwiać w tamtejszej oranżerii i jak potwierdzają eksperci w dziedzinie florystyki - liczy on setki lat. Pierwszy raz ginko biloba pojawił się na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Japończycy znali pełen cudownych właściwości miłorząb przeszło cztery tysiąclecia temu. Od razu przypadł on im do gustu ze względu na rozliczne właściwości, które dało się dostrzec po zaledwie paru razach przyjmowania omawianej rośliny w różnych formach - sproszkowanej, jako napar, czy ekstrakt z liści. Ginko biloba uchodzi za roślinę o charakterze reliktowym a także endemicznym i wraz z biegiem czasu zwiększa się grono producentów suplementów diety, którzy decydują się wypuścić na rynek specjalistyczne specyfiki na bazie tej rośliny. Wspomniana powyżej przykładowo marka Swanson proponuje wygodną do zażywania postać kapsułkową atestowanego wyrobu z ginko biloba. Wedle zaleceń widniejących na ulotce, wystarczy przyjmowanie jednej tabletki na dobę, by dostrzec wyraźną różnicę w ogólnej kondycji organizmu. A co konkretnie może ulec poprawie w naszym codziennym funkcjonowaniu?

Nietuzinkowy składMiłorząb dwuklapowy stanowi prawdziwą kopalnię wartościowych składników takich jak między innymi kwercetyna, laktony terpenowe, bilobalid, flawonole, flawonoidy czy olejek kamforowy. Wszystkie one, działając jako mieszanka wybuchowa, powodują znaczącą redukcję lepkości krwi w konsekwencji czego zwiększają wydajność i przyspieszają pracę naczyń krwionośnych. W dalszej perspektywie prowadzi to do znaczącego zmniejszenia ryzyka wystąpienia niedotlenienia mózgu. Szare komórki działają na najwyższych obrotach, a proces ich obumierania jest o wiele wolniejszy. Wyciąg z ginko biloba to niesamowicie skuteczny eliksir dla osób borykających się z problemami z krążeniem oraz chorobami serca. Dodatkowo, badania naukowe wykazały, że osoby regularnie dostarczające organizmowi miłorząb w czystej postaci rzadziej zmagają się z zespołami otępiennymi. Ich pamięć ulega poprawie, lepiej się koncentrują, potrafią skupić swą uwagę nawet w sytuacjach stresowych, a w podeszłym wieku rzadziej chorują na chorobę Alzheimera i Parkinsona.