pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3745

Coraz bliżej do przebudowy mostu w Suszcu. Jest dofinansowanie

Powiat pszczyński pozyskał 1,6 mln złotych dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej na przebudowę obiektu mostowego w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu. Realizacja tej inwestycji to kluczowa sprawa dla funkcjonowania biznesu na terenach po kopalni "Krupiński".

Obiekt mostowy w Suszcu
Most w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu stanowi główną drogę dojazdową do terenów po kopalni "Krupiński" · fot. Powiat


Przypomnijmy, że przeprowadzona ekspertyza techniczna wykazała utratę nośności obiektu mostowego, który stanowi główną drogę dojazdową do terenów po kopalni "Krupiński". Jeszcze w lutym powiat pszczyński złożył do Ministerstwa Infrastruktury wniosek o dofinansowanie przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Piaskowej.

- Realizacja tej inwestycji to kluczowa sprawa dla rozwoju biznesu w tym miejscu. Terenami pokopalnianymi jest zainteresowanych sporo potencjalnych inwestorów. Dodatkowo zależy nam na tym, aby wiadukt był drożny i nie blokował rozwoju funkcjonujących tam przedsiębiorstw - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Ze środków powiatu pszczyńskiego oraz gminy Suszec został wykonany projekt przebudowy. W ramach planowanej inwestycji w zakresie konstrukcji obiektu zostanie wymieniona płyta pomostowa. Ponadto stara nawierzchnia jezdni i chodnika zostanie zastąpiona nową.

Szacunkowy koszt inwestycji to 3,5 mln zł. Na realizację zadania powiat pszczyński zabezpieczył w budżecie kwotę 250 tys. zł. Wsparcie finansowe inwestycji zadeklarowały Jastrzębskie Zakłady Remontowe. Dodatkowo powiat pszczyński zwróci się do działających na tym terenie firm i podmiotów o pomoc w dofinansowaniu zadania.

ar, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.