pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6733

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie pszczyńskim

23 czerwca wojewoda śląski odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu pszczyńskiego i innych powiatów oraz miast w regionie.

Pogotowie przeciwpowodziowe
19 czerwca ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu pszczyńskiego. 23 czerwca zostało ono odwołane · fot. Powiat


19 czerwca w związku z trwającymi opadami deszczu, wzrostem stanów rzek w zlewni Wisły oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych, wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: pszczyńskiego, bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej.

Mając na uwadze zanik opadów deszczu oraz ciągłe obniżanie się stanów wody na posterunkach wodowskazowych, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek z dniem 23 czerwca odwołał pogotowie przeciwpowodziowe. Nie obowiązuje już ono na terenie powiatów: pszczyńskiego, bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, raciborskiego, wodzisławskiego, żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.