Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3436

Policja i straż miejska skontrolowały 175 placówek handlowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Na wniosek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego Komenda Powiatowa Policji oraz Straż Miejska w Pszczynie kontrolują placówki handlowe pod kątem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W ciągu dwóch tygodni na terenie powiatu pszczyńskiego skontrolowanych zostało 175 sklepów. Były mandaty i pouczenia.

Strażnicy Miejscy sprawdzają czy sklepy przestrzegają obostrzeń
Strażnicy miejscy sprawdzają czy sklepy przestrzegają obostrzeń - 06.2020 · fot. UM Pszczyna


Na terenie powiatu pszczyńskiego wciąż utrzymuje się duży dobowy przyrost liczby stwierdzonych zakażeń koronawirusem. Jednocześnie można zaobserwować rozluźnienie w stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa. W ubiegłym tygodniu na wniosek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego Komenda Powiatowa Policji oraz straż miejska rozpoczęły kontrole w placówkach handlowych.

W czwartek, 18 czerwca podczas kolejnego posiedzenia Komisji, podsumowano pierwszy tydzień działań. Jak przekazał komendant powiatowy policji, insp. Piotr Sidzina, w ciągu tygodnia funkcjonariusze pszczyńskiej policji skontrolowali 126 placówek handlowych na terenie powiatu. Kontrolowano, czy sklepy zapewniają klientom dostęp do płynów dezynfekujących oraz czy personel oraz klienci stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. - Wobec trzech osób zastosowaliśmy pouczenie, natomiast wobec kolejnych trzech osób zostały wszczęte postępowania wyjaśniające - informuje komendant. Policję na terenie gminy Pszczyna wspiera straż miejska, która przeprowadziła 49 kontroli i pouczyła 12 osób. Do tej pory na terenie powiatu pszczyńskiego skontrolowanych zostało 175 placówek handlowych.

Od początku pandemii wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku noszenia maseczek, policja zastosowała 40 postępowań mandatowych, pouczyła 54 osoby, skierowała również wnioski do sanepidu o zastosowanie postępowania administracyjnego wobec 22 osób. Obecnie na różnym etapie prowadzenia znajduje się 69 postępowań wyjaśniających.

Jak podkreśla komendant Sidzina, policjanci w dalszym ciągu będą kontrolować zachowanie personelu i klientów w sklepach. - W ciągu ostatniego tygodnia nastawiliśmy się na przypominanie, jakie są obowiązki i czym grozi ich nieprzestrzeganie. Teraz będziemy wyciągać konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do przepisów - mówi komendant.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach, dr Grzegorz Gołdynia informuje, że powiat pszczyński ze względu na skalę osób objętych kwarantanną i ilość osób, u których potwierdzono koronawirusa, jest szczególnie zagrożony epidemicznie. Dlatego powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa przestrzegać zasad i zasłaniać usta i nos w przestrzeniach zamkniętych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Komisja Bezpieczeństwa
W czwartek, 18 czerwca podczas posiedzenia komisji, podsumowano pierwszy tydzień działań · fot. Powiat


Przypominamy - mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej:
• w autobusie, tramwaju i pociągu,
• w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień,
• w sklepie, banku, na targu i na poczcie,
• w kinie i teatrze,
• u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
• w kościele, w szkole, na uczelni,
• w urzędzie (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu) i innych budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątki: gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa?
• W restauracji lub barze - gdy zajmiesz miejsce przy stole i jesz lub pijesz,
• W pracy - jeśli nie masz styczności z osobami z zewnątrz (np. podczas obsługi klientów i interesantów).

ar, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.