Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 14207

[WIDEO] Jest zakaz czy go nie ma? Nowa ścieżka przy ul. Kościuszki

Zmiana organizacji ruchu z powodu powstania ścieżki rowerowej przy ulicy Kościuszki w Pszczynie budzi wiele nieporozumień. Jak należy się poruszać po problematycznym odcinku? Zapytaliśmy o to sierżant Ewelinę Rojczyk z Wydziału Ruchu Drogowego pszczyńskiej komendy policji. Swoje zdanie na ten temat wyrazili także przechodnie.Wielu mieszkańców twierdzi, że ustawiony tam znak C16a zakazuje pieszym wejścia na fragment ścieżki rowerowej przy ul. Kościuszki. Inni całkowicie ignorują wprowadzone zmiany i nie baczą na poruszających się tamtędy rowerzystów. Jeszcze inni na wszelki wypadek wybierają drogę okrężną. Jak tak naprawdę powinniśmy się poruszać problematycznym odcinkiem nowej ścieżki?

Znak C16 A oznacza koniec drogi dla pieszych, a więc tej, na której pieszy ma pierwszeństwo. Nie jest on znakiem zakazu, a zatem piesi mogą poruszać się dalej po tym fragmencie drogi, który został przekształcony w ścieżkę rowerową. Bezpieczniej byłoby jednak wybrać drogę okrężną. Jeśli jednak pieszy zdecyduje się nadal poruszać po tym odcinku, czyli wejdzie na ścieżkę rowerową, musi zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście. Wyjątkiem objęte są tu osoby niepełnosprawne, które poruszając się po omawianym odcinku mają pierwszeństwo przed rowerzystami. Policja zwraca uwagę na to, aby o nowych zasadach poinformować również dzieci, chodzące tamtędy do szkoły i uczulić, że przechodząc w tym miejscu muszą zachować szczególną ostrożność.

Ela, ab, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.