pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • wyświetleń: 17668

Interwencje straży pożarnej po intensywnych opadach deszczu

Czwartkowe ulewne deszcze nie oszczędziły mieszkańców Kobióra, Goczałkowic i Czarkowa, gdzie zalane zostały piwnice. W schronisku Przystań Ocalenie w Ćwiklicach podtopione zostały budynki gospodarcze.

Zalane piwnice - interwencje OSP Kobiór - 18.06.2020 · fot. OSP Kobiór


Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie odnotowała w czwartek, 18 czerwca zgłoszenia w związku z intensywnymi opadami deszczu. 5 z nich dotyczyła Kobióra, gdzie zalane zostały piwnice. W godzinach wieczornych OSP Kobiór zostało zadysponowane do wypompowania wody z piwnicy budynków mieszkalnych przy ul. Żeńców, ulicy Jasnej oraz dwóch domów przy ul. Bluszczowej. Została także zalana hala produkcyjna przy ul. Centralnej. Strażacy z OSP wypompowywali wodę także w Goczałkowicach i Czarkowie.

Interwencja OSP Ćwiklice w Przystani Ocalenie - 18.06.2020 · fot. OSP Ćwiklice, Przystań Ocalenie


Duże opady deszczu spowodowały podtopienia w schronisku Przystań Ocalenie w Ćwiklicach. Po godzinie 20.00 interweniowała tam Ochotnicza Straż Pożarna z Ćwiklic. Zalane zostały pastwiska, wybiegi, boksy i stajnie.

W Czarkowie Konar spadł na linie energetyczne - 18.06.2020
W Czarkowie Konar spadł na linie energetyczne - 18.06.2020 · fot. OSP Piasek


Dodatkowo OSP Piasek po godzinie 22.00 została wezwana do usunięcia zwisającego konaru drzewa na liniach energetycznych w Czakowie przy ul. Powstańców Śląskich.

Sytuacja może się pogarszać. Również na piątek, 19 czerwca prognozowane jest wystąpienie burz z opadami miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść grad.

ar / pless.pl
źródło: KP PSP Pszczyna, OSP Kobiór, OSP Ćwiklice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.