Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1846

W piątek możliwe burze z gradem na terenie Śląska

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które w piątek mają przejść przez Śląsk.

burza
fot. Powiat


- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - informuje Tadeusz Stolarczyk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie obowiązuje w piątek, 19 czerwca w godzinach 8.00 - 21.00.

Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia. - W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych - poinformował Przemysław Plewa, dyżurny synoptyk IMGW-PIB
.
Informacja została wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne zwłaszcza ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich)

mp / pless.pl, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.