Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3224

Remont nawierzchni na trasie Pszczyna-Góra jeszcze w czerwcu

W tym tygodniu Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie podpisał umowę z wykonawcą na realizację remontu cząstkowego na drodze wojewódzkiej DW 933 z Pszczyny do Góry. Nowa nawierzchnia jezdni pojawi się na powierzchni 3000 m2. Prace ruszą w najbliższych dniach. Będą występowały utrudnienia.

remont Pszczyna-Góra
fot. Powiat


Rozstrzygnięto przetarg na realizację zadania pt. "Remont cząstkowy wielkopowierzchniowy na DW 933 na odcinku Pszczyna - Góra". Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Drogród z Ćwiklic, z którą 16 czerwca została podpisana umowa na realizację zadania.

W najbliższych dniach wykonawcy zostanie przekazany plac budowy i niebawem ruszy remont jezdni DW nr 933 przebiegającej przez Pszczynę, Ćwiklice, Miedźną i Górę. Wyremontowane zostaną miejsca, w których jezdnia jest spękana lub wykruszona. Łącznie wykonany zostanie remont cząstkowy nawierzchni jezdni o powierzchni ok. 3000 m2.

- W związku z planowanymi pracami będą występować utrudnienia polegające na wyłączeniu z ruchu pojedynczych odcinków jezdni z wprowadzeniem ruchu wahadłowego - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Koszt prac wyniesie niemal 122 tys. zł. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach porozumienia z powiatem pszczyńskim.

Prace powinny zakończyć się końcem czerwca.

ar, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.