pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6157

Muzyczne piątki: Moonlight Band - zapis koncertu

W piątek, 19 czerwca mogliśmy uczestniczyć w przedostatnim koncercie z cyklu "Muzyczne piątki online". Na deskach PCKulu zagrał zespół Moonlight Band, mający w swoim repertuarze popularne utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, ballady jazzowe oraz kawałki swingowe. Zapraszamy do obejrzenia zapisu koncertu.Miniony piątkowy wieczór spędziliśmy wraz z zespołem Moonlight Band. Z powodu warunków pogodowych nie zobaczyliśmy się w Skansenie, gdzie odbywają się koncerty. Zespół zagrał na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury, a transmisję na żywo można było obejrzeć na stronie głównej pless.pl i na kanale pszczyna.tv na YouTube'ie. Jeśli nie mogliście uczestniczyć w tym wydarzeniu online, nic straconego - możecie zobaczyć zapis transmisji z tego wydarzenia!

Moonlight Band to zespół pochodzący ze Śląska. Tworzą go absolwenci wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej oraz wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Członkowie grupy od wielu lat współpracują z wieloma muzykami polskiej sceny. Celem zespołu jest stworzenie niepowtarzalnych opracowań znanych utworów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz standardów jazzowych. W swoim repertuarze zespół posiada najpopularniejsze utwory polskich wykonawców: Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Prońko, a także najpiękniejsze ballady jazzowe takie jak: Body and Soul, Misty, When I Fall in Love, czy szybkie i dynamiczne utwory swingowe: Route 66 czy All of Me i wiele innych.

Skład Moonlight Band:
Monika Mendrok-Mika - wokal
Zbigniew Lejawka - saksofon altowy, tenorowy
Tomasz Pala - fortepian

Organizatorami wydarzenia są: Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńska telewizja internetowa pszczyna.tv oraz portal pless.pl. Koncerty odbywają się pod patronatem burmistrza Pszczyny.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.