pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5294

W Centrum Przesiadkowym wypożyczysz rower trójkołowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Od dzisiaj w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie można bezpłatnie wypożyczać rowery trójkołowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów.

Wypożyczalnia rowerów trójkołowych · fot. Powiat


Dwa nowe, duże rowery trójkołowe, które trafiły do Centrum Przesiadkowego w Pszczynie (ul. Sokoła 10) wypożyczane są na krótki okres czasu. To kolejne rowery, które Starostwo Powiatowe pozyskało od Fundacji Eco Textil współpracującej ze Śląskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Wypożyczenie roweru jest bezpłatne.

- Rower można wypożyczyć na kilka godzin, pojeździć po okolicy i zwrócić tego samego dnia, najpóźniej 30 minut przed zamknięciem Centrum Przesiadkowego. To propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających powiat pszczyński - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Rowery są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Są stabilne, wygodne, posiadają zamontowany koszyk, w którym można przewozić zakupy. Mogą je wypożyczać także seniorzy i każdy, kto ze względów zdrowotnych nie może korzystać z tradycyjnego jednośladu.

Przypominamy, że od maja ubiegłego roku przy pszczyńskim starostwie działa także wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego, gdzie rowery można wypożyczać na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia. Pojazdy dostępne są w trzech rozmiarach - dużym, średnim oraz dziecięcym. Żeby wypożyczyć rower lub sprzęt na dwa tygodnie, wystarczy się wcześniej umówić telefonicznie, dzwoniąc pod nr 32 449 23 98. Kiedy chcemy wypożyczyć rower na kilka godzin, wystarczy zgłosić się do pracownika Centrum Przesiadkowego.

ar
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj